ГРУПА „F“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Германия победи с 4:2 на Португалия в зрелищен двубой от група "F" на Евро 2020. Срещата се игра на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен, а две от попаденията за Бундестима бяха автоголове. В собствената си врата вкараха Рафаел Герейро и Рубен Диаш. Другите две попадения за Германия бяха дело на Робин Госенс и Кай Хаверц. Точни за тима на Фернандо Сантош бяха Кристиано Роналдо и Диого Жота.

С победата Германия събра 3 точки, колкото има и Португалия, но Бундестимът вече има предимство и заема второто място. Лидер е Франция с 4 точки, а Унгария е на дъното с 1. Така всичко ще се реши в последния кръг, когато Португалия се изправя срещу Франция, а Германия ще преследва успех над Унгария.

Германия започна мощно двубоя и натисна "мореплавателите". Още в петата минута падна гол, който обаче бе отменен. Робин Госенс вкара красив гол след центриране на далечната греда и акробатичен удар. След намесата на ВАР се оказа, че атаката е почнала след игра с ръка на Мюлер.

Патрисио пък спаси сигурен гол в своята врата, но малко по-късно Роналдо бе в прегръдките на своите съотборници. Португалия организира мълниеносна контраатака. Силва намери отлично Жота, който се озова сам срещу Нойер, но вместо да стреля, подаде на Кристиано, който на празна врата реализира.

Португалия пропусна да реалзиира втори гол, а след 30-ата минута играчите на Льов се втурнаха в неспирни атаки. В 34-ата Робин Госенс пусна прострелен диагонален пас за Кай Хаверц, който се измъкна от персоналния си пазач и отблизо не остави шанс на Патрисио за 1:1. По-късно попадението бе записано като автогол на Рубен Диаш, тъй като топката се е ударила и в неговия крак.

Само 4 минути по-късно топката Кимих пусна от аутлинията към вратарското поле, а там Герейро прати топката в собствената си врата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката головото шоу продължи. Германците забиха два бързи гола за 9 минути и предрешиха изхода на двубоя. В 51-ата Бундестимът направи бърза многоходова атака, топката стигна до Госенс, който пусна по земя пред вратата на Патрисио, а там Кай Хаверц я прати в мрежата за 3:1.

Малко след това топката бе центрирана в полето на Португалия, а на далечната греда Госенс се извиси и реализира за 4:1.

След още няколко минути португалците си върнаха надеждите, че може да вземат нещо от този мач. При центриране в полето на Германия, Роналдо успя да стигне до топката на далечната греда и да я върне към вратарското поле, а там Жота я засече в мрежата - 4:2 за Германия.

До края на мача нови попадения не паднаха в двубоя. Така преди последните мачове Германия изглежда в най-добра позиция за първото място, тъй като ще играе с аутсайдера Унгария, която обаче днес изненада Франция и взе точка.

Португалия - Германия 2:4
1:0 Кристиано Роналдо (14), 1:1 Рубен Диаш (34-авт), 1:2 Рафаел Герейро (38-авт), 1:3 Кай Хаверц (51), 1:4 Робин Госенс (60), 2:4 Диого Жота (67)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Отменен гол! Робин Госенс вкара красив гол след центриране на далечната греда и акробатичен удар. След намесата на ВАР се оказа, че атаката е почнала след игра с ръка на Мюлер
9- Кай Хаверц отправи мощен удар, Патрисио с мъка изби, Сане овладя, но не успя да намери съотборник пред вратата
14- ГОЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! "Мореплавателите" организираха мълниеносна контраатака. Силва намери отлично Жота, който се озова сам срещу Нойер, но вместо да стреля, подаде на Роналдо, който на празна врата реализира!
21- Топката бе центрирана в полето на Германия, където бяха Рубен Диаш и Кристиано Роналдо. Централният бранител на Ман Сити стреля с глава, но не намери очертанията
34- ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Робин Госенс пусна прострелен диагонален пас за Кай Хаверц, който се измъкна от персоналния си пазач Диаш и отблизо не остави шанс на Патрисио за 1:1. По-късно попадението бе записано като автогол на Рубен Диаш.
38-
ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Бундестимът обърна изцяло развоя на мача, след като топката бе пусната успоредно на голлинията, а Герейро опита да изчисти, но прониза собствената си врата!
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
51- ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Бундестимът направи бърза многоходова атака, топката стигна до Госенс, който пусна по земя пред вратата на Патрисио, а там Кай Хаверц я прати в мрежата - 3:1!
60- ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Топката бе центрирана в полето на Португалия, а на далечната греда Госенс се извиси и я прати в мрежата!
67- ГОЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! При центриране в полето на Германия, Роналдо успя да стигне до топката на далечната греда и да я върне към вратарското поле, а там Жота я засече в мрежата!
90+4- Край на мача!

Португалия: 1. Руй Патрисио, 2. Нелсон Семедо, 3. Пепе, 4. Рубен Диаш, 5. Рафаел Герейро, 13. Данило, 14. Уилиам Карвальо (58-15. Рафа Силва), 11. Бруно Фернандеш (64-8. Жоао Моутиньо), 10. Бернардо Силва (46-16. Ренато Санчес), 21. Диого Жота (83-9. Андре Силва), 7. Кристиано Роналдо
Резерви: 12. Антони Лопеш, 22. Руи Силва, 6. Жозе Фонте, 8. Жоао Моутиньо, 9. Андре Силва, 15. Рафа Силва, 16. Ренато Санчес, 17. Гонзало Гедеш, 18. Рубен Невеш, 19. Педро Гонзалвеш, 20. Диого Дало, 26. Жоао Палиня
Селекционер: Фернандо Сантош

Германия: 1. Мануел Нойер, 2. Антонио Рюдигер, 4. Матиас Гинтер, 5. Матс Хумелс (62-23. Емре Джан), 6. Йосуа Кимих, 8. Тони Кроос, 21. Илкай Гюндоган (74-15. Никлас Зюле), 20. Робин Госенс (62-3. Марсел Халстенбергер), 7. Кай Хаверц(74-18. Леон Горецка), 10. Серж Гнабри (86-19. Лерой Сане), 25. Томас Мюлер
Резерви: 12. Бернд Лено, 22. Кевин Трап, 3. Марсел Халстенбергер, 9. Кевин Фоланд, 11. Тимо Вернер, 15. Никлас Зюле, 17. Флориан Нойхаус, 18. Леон Горецка, 19. Лерой Сане, 23. Емре Джан, 24. Робин Кох, 26. Кристиан Гюнтер
Селекционер: Йоаким Льов

Мюнхен, стадион "Алианц Арена"
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ