ГРУПА „С“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Австрия победи Северна Македония с 3:1 в първи мач за двата тима от група „С“ на Евро 2020, който ще бъде запомнен с първия гол за македонците на големи турнири и с първите три точки за австрийците на европейски първенства.

Двубоят на националния стадион в Букурещ тази вечер беше дебютен на големи първенства за македонците, които започнаха малко плахо срещата, а в 18-ата минута вече изоставаха в резултата с попадение на Щефан Лайнер. Малко след това и  Саша Калайджич пропусна да удвои аванса на австрийците.

Малко преди да изтече половин час, Горан Пандев е възползва от груба грешка в отбраната на съперника и вкара историческия първи гол за Северна Македония на големи първенства, разписвайки се в 28-ата минута.

До края нямаше реални голови положения, а в последните минути на първата част играта загрубя и на два пъти играчи на Австрия получиха удари.

Втората част започна без сериозни опасности в първия четвърт час, но само за две минути след това двата тима можеха да съжаляват, че не водят. Първо Бобан Николов  пропиля хубава възможност за Северна Македония, а минута по-късно резервата Михаел Грегориш можеше да се разпише с глава за австрийците.

Четвърт час преди края македонците изригнаха с две добри атаки, но ударите на Езджан Алиоски и Елиф Елмас бяха блокирани.

Само няколко минути след пропуските Михаел Грегорич даде аванс на Австрия, засичайки центриране на Алаба от лявото крило (2:1). Минута преди края Марко Арнаутович оформи крайното 3:1 и окончателно сложи точка на спора (3:1).

До края на мача Северна Македония не успя да вкара, но след историческия гол на Горан Пандев на големи първенства, записа още едно уникално постижение за тима. В отбора за първи път по едно и също време играха двама братя - Милан и Стефан Ристовски.

Австрия поведе в класирането с точки преди изиграването на двубоя Нидерландия - Украйна от 22:00 часа тази вечер.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

АВСТРИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 3:1
1:0 Щефан Лайнер (18'), 1:1 Горан Пандев (28'), 2:1 Михаел Грегорич (78'), 3:1 Марко Арнаутович (89)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
15' Австрия държи повече топката, но така и не достига до голови опасности. Македонците са добре подредени и дебнат на контри.
18'  ГОООЛ за Австрия! Щефан Лайнер се озова сам в наказателното поле и от въздуха прати топката в обратния ъгъл на Столе Димитриевски.
23'  Нова възможност за Австрия! Марсел Сабицер центрира остро на близката греда, където Саша Калайджич стреля, но вратарят на Северна Македония спаси.
28'  ГОООЛ за Северна Македония! Ветеранът Горан Пандев се възползва от грешка на австрийския вратар, измъкна топката и на празна врата вкара първия гол за сраната си на голям футболен форум.
37' Стефан Ристовски отправи далечен изстрел, но той бе много неточен и топката прелетя над вратата
41' Неприятен сблъсък. Кристоф Баумгартнер лежи на терена след след единоборство с Дарко Велковски, но бързо се изправи.
43' Нов сблъсък, Александър Драгович е ударен в лицето.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52' Пореден сблъсък на терена след груб фаул на македонците. Езджан Алиоски влезе с бутоните напред, но получи само жълт картон.
62'  Невероятен шанс за Северна Македония! Бобан Николов се озова в добра позиция, но ударът му беше блокиран, Пандев опита добавка, но неточно.
63'  Страхотна възможност и за Австрия! Удар на Грегорич с глава, но Димитриевски е на висота.
73' Хубав опит за удар на Езджан Алиоски, но топката се отби в тялото на съперник.
75' Още една възможност за Северна Македония, Елиф Елмас опита удар, но австрийски защитник се хвърли на пътя на топката.
78'  ГООООЛ за Австрия! Давид Алаба центрира отляво, резервата Михаел Грегорич изпревари вратаря и вкара за 2:1.
89'  ГОООЛ за Австрия! Марко Арнаутович бележи за 3:1, след като остана сам срещу Димитриевски.
90+4' Край на мача.

Download Vector - AUSTRIAN FOOTBALL ASSOCIATION - VectorpickerАВСТРИЯ: 13. Даниел Бахман – 21. Щефан Лайнер , 3. Александър Драгович (46'  15. Филип Лайнхарт) , 4. Мартин Хитерегер, 2. Андреас Улмер – 19. Кристоф Баумгартнер (59  11. Михаел Грегорич ), 24. Конрад Лаймер, 23. Ксавер Шлагар, 8. Дейвид Алаба – 9. Марсел Забицер – 25. Саша Калайджич (58  7. Марко Арнаутович )
Резерви: 1. Александер Шлагер, 12. Павао Перван, 6. Щефан Илсанкер,10. Флориан Грилиш, 14. Юлиан Баумгартлингер, 16. Кристофер Тримел, 17. Лоис Шауб, 18. Алесандро Шопф, 22. Валентино Лазаро

North Macedonia national football team - WikipediaСЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: 1. Столе Димитриевски – 16. Бобан Николов (63 2. Егзон Бейтулай) , 13. Стефан Ристовски, 14. Дарко Велковски, 6. Висар Муслиу (86   26. Милан Ристовски), 8. Езджан Алиоски  – 17. Енис Барди (82'  7. Иван Тричковски), 5. Ариджан Адеми, 21. Елиф Елмас – 10. Горан Пандев , 9. Александър Трайковски  (63'  15. Тихомир Костадинов)
Резерви: 12. Ристо Янков, 22. Дамян Сисковски, 4. Кире Ристевски, 11. Ферхан Хасани, , 19. Кръсте Велковски, 20. Стефан Спировски, 24. Даниел Аврамовски, 25. Дарко Чурлинов, 26. Милан Ристовски

Съдия: Андреас Екберг (Швеция)
Стадион: Национал Арена, Букурещ
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ