Нападателят Цветан Генков спечели българското дерби срещу Мартин Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков, след като Динамо (Москва) победи с минималното 1:0 Амкар (Перм). Единственото попадение в мача от 17-ия кръг на руската Висша лига падна в 3-ата минута, когато Михаил Афанасев си вкара автогол.
Генков бе сред резервите на тима от Москва, но се появи в игра в 75-ата минута на мястото на Александър Кержаков. Титуляри за Амкар пък започнаха и тримата българи - Мартин Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков. Пеев единствен остана пълни 90 минути в игра за тима от Перм.
Благодарение на победата Динамо (Москва) излезе на върха в руската Висша лига с 31 точки, докато Амкар е на третата позиция с 28. На второто място е Рубин (с 30 точки), който в момента играе със Зенит. По-късно днес Спартак (Налчик) приема Терек (Грозни) с Валентин Илиев и Флорентин Петре. По-рано днес ЦСКА (Москва) победи с 4:0 при гостуването си Сатурн. /БЛИЦ