Безспорно обаче най-интересно бе на “Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд, където 80 000 зрители приветстваха играта на Германия и Русия в дербито от третия кръг на световните квалификации. Играта бе изпълнена с много скорост още от самото начало, като още в 9-атата Хитцелшпергер и Швайнщайгер комбинираха и подадоха към Мирослав Клозе, който центрира към Подолски и резервата на Байерн Мюнхен отблизо с левия крак прати коженото кълбо в долния десен ъгъл на вратата на Акинфеев за 1:0. В 29-ата минута възпитаниците на Йоахим Льов удвоиха преднината си след попадение на Михаел Балак, който бе най-съобразителен при едно центриране на Бастиан Швайнщайгер. След почивката Русия се върна в мача с гол на Аршавин в 51-ата минута. Звездата на Сборная само добута топката във вратата на дебютиралия за Бундестима страж Рене Адлер от Байер Леверкузен, след като Анюков измъкна коженото кълбо от Филип Лам и от самата голлиния подаде успоредно на вратата, а на голлинията нападателят на Зенит я засече за 2:1. В 61-ата минута след страхотен изстрел отдалеч Пьотр Троховски тресна напречната греда зад Акинфеев. До края на мача Русия се опита да стигне до ново попадение, но Жирков и Погребняк не успяха да огорчат Адлер за втори път. В 87-ата минута и страничната греда бе верен помощник на младия страж след удар на Аршавин. В крайна сметка Германия остава начело в класирането в група 4 след тази победа, събирайки актив от 7 точки.

В същото време Финландия продължава с доброто си представяне, побеждавайки аутсайдера Азербайджан с минималното 1:0 след гол на Форсел. В първия си мач от евроквалификациите скандинавците завършиха наравно 3:3 срещу Бундестима.

В третия мач от групата Уелс не се затрудни в домакинството си на Лихтенщайн и победи с 2:0. Едуардс в 41-вата минута и автогол на Фрик в края на мача донесоха трите точки за островитяните.