Шампионът Байерн се измъчи и все пак победи трудно последния Падерборн с 3:2 в първия мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Серж Гнабри (25) се разходи измежду бранителите на гостите и се разписа в 100-ия си мач в немския елит за 1:0 след пас на Корентен Толисо. В края на полувремето Денис Сърбени (44) се възползва от ужасяваща грешка на излезлия неразчетено напред вратар Мануел Нойер и изравни за 1:1.

След почивката Роберт Левандовски (70) отново изведе баварците напред в резултата след асистенция на Гнабри, но скоро след това Свен Михел (75) направи добавка и изравни за 2:2. В самия край Роберт Левандовски (88) измъкна домакините, засичайки центриране на Гнабри и оформяйки крайното 3:2 с втория си гол в мача.

Така Байерн събра 49 точки и дръпна с 4 на върха пред РБ (Лайпциг), който утре гостува на Шалке 04. Падерборн остава последен със своите 16 точки до момента.