На истинско чудо станаха свидетели феновете на Хофенхайм при победата на тима си с 4:1 над шампиона Байерн в среща от втория кръг на Бундеслигата.

Баварците стартираха шампионата с 8:0 срещу Шалке 04 в първия кръг и вдигнаха летвата, но тази вечер нямаха аргументи за нещо повече от почетен гол на Кимик в 36-ата минута за 2:1.

Хофенхайм поведе с гол на Ермин Бичакчич в 16-ата минута (1:0), а Дабур удвои в 24-ата (2:0). През втората част новият лидер в Бундеслигата отбеляза още два гола. В 77-ата се разписа Крамарич за 3:1, а отново той оформи крайното 4:1 от дузпа в продължението.

Загубата е първа за баварците от началото на годината, когато тимът загуби с 2:5 като гост на Нюрнберг в приятелски мач.  Последното поражение на Байерн за първенство е от 7 декември - 1:2 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах), след което записа 20 поредни победи в шампионата и общо 32 във всички турнири.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Невероятният поход на Байерн от 7.12.2019 до днес: 33 мача, 32 победи и 1 равенство, 20 успеха в Бундеслигата, 6 в Шампионската лига, 4 за Купата, 1 в приятелски мач и 1 за Суперкупата на Европа