Байерн записа една от най-впечатляващите си победи този сезон - 5:0 над друг от челниците в Бундеслигата Шалке 04. Мачът от 19-ия кръг не оправда очакванията за дерби. Баварците прегазиха гостите от Гелзенкирхен и след изразителния успех дишат във врата на лидера в Германия. На върха с 40 точки е РазенБалшпорт (Лайпциг), който по-рано днес се издъни, губейки с 0:2 гостуването на Айнтрахт (Франкфурт).

Байерн събра 39 и скочи на второто място. Трети с 38 точки е Борусия (Мньонхенгладбах), Борусия (Дортмунд) има 36, а Шалке 04 е пети с 33.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Избраниците на треньора Ханзи Флик нямаше проблеми с "кралскосините", на които поведоха с 2:0 до почивката. В шестата минута голмайсторът Роберт Левандовски откри резултата, възползвайки се от грешка на вратаря Маркус Шуберт, в добавеното време на първата част Томас Мюлер удвои.

В 50-ата Леон Горецка вкара за 3:0, а до края Байерн стигна до още две попадения. В 58-ата се разписа Тиаго Алкантара, а 5:0 направи Серж Гнабри.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 19 КРЪГ:

24 януари (петък):
Борусия (Дортмунд) - Кьолн 5:1
1:0 Рафаел Герейро (1), 2:0 Марко Ройс (29), 3:0 Джейдън Санчо (48), 3:1 Марк Ут (64), 4:1 Ерлинг Холанд (77), 5:1 Ерлинг Холанд (87)

25 януари (събота):
Унион (Берлин) - Аугсбург 2:0
1:0 Невен Суботич (47), 2:0 Маркус Ингвардсен (61)

Борусия (Мьонхенгладбах) - Майнц 05 3:1
0:1 Робин Куасон (11), 1:1 Аласан Плеа (24), 2:1 Аласан Плеа (76), 3:1 Флориан Нойхаус (88)

Фрайбург - Падерборн 0:2
0:1 Кристофър Антуи-Аджеж (48), 0:2 Абделхамид Сабири (84-дузпа)

Волфсбург - Херта 1:2
1:0 Адмир Мехмеди (68), 1:1 Джордан Торунарига (74), 1:2 Доди Лукебакио (90)

Айнтрахт (Франкфурт) - РазенБалшпорт (Лайпциг) 2:0
1:0 Алмами Туре (48), 2:0 Филип Костич (90+4)

Байерн - Шалке 04 5:0
1:0 Роберт Левандовски (6), 2:0 Томас Мюлер (45), 3:0 Леон Горецка (50), 4:0 Тиаго Алкантара (58), 6:0 Серж Гнабри (89)