Шампионът на Германия Байерн прегази и Байер (Леверкузен), записвайки деветата си поредна победа в Бундеслигата. В мач от 30-ия кръг баварците отвяха "аспирините" с 4:2 като гост. Леверкузен успя да поведе в резултата, но Роберт Левандовски и компания постигнаха обрата и след заслужения успех събраха 70 точки, повеждайки с 10 пред втория Борусия (Дортмунд), който по-късно днес приема Херта. "Аспирините" пък пропуснаха шанса да изместят Борусия (Мьонхенгладбах) от четвъртата позиция и остават пети.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Лукас Аларио наказа Байерн в 9-ата минута, но още до почивката шампионите обърнаха. Точни бяха Кингсли Коман в 28-ата, Леон Горетцка (42) и Серж Гнабри (45+1). През второто полувреме Роберт Левандовски отбеляза в 65-ата с 30-ия си гол от в Бундеслигата през този шампионат и с 44-тия си такъв във всички турнири през настоящия сезон. Така полякът подобри рекорда си за най-много попадения в рамките на един сезон. Флориан Вирц направи загубата на Байер по-почетна минута преди края - 2:4.

В друг мач от кръга РазенБалшпорт (Лайпциг) изпусна победата срещу Падерборн - 1:1, след като допусна изравнително попадение в 90-ата минута.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 30 КРЪГ

5 юни (петък), 21:30 часа
Фрайбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 Нилс Петерсен (58)

6 юни (събота), 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) 2:4
1:0 Лукас Аларио (9), 1:1 Кингсли Коман (28), 1:2 Леон Горетцка (42), 1:3 Серж Гнабри (45+1), 1:4 Роберт Левандовски (65), 2:4 Флориан Вирц (89)

РазенБалшпорт (Лайпциг) - Падерборн 1:1
1:0 Патрик Шик (27), 1:1 Кристиан Щродиек (90)

Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 05 0:2
0:1 Муса Ниаките (43), 0:2 Пиер Кунде (77)

Фортуна (Дюселдорф) - Хофенхайм 2:2
1:0 Роувен Хенингс (5), 1:1 Мунас Дабур (16), 1:2 Стивен Цубер (61), 2:2 Роувен Хенингс (76-дузпа)

6 юни (събота), 19:30 часа