Уругвай победи шампиона Чили с 1:0 и зае първото място в група С на Копа Америка след изиграването на последните срещи.

Чилийците първи можеха да вкарат, но Арангис се размина с попадението. До края на полувремето Уругвай понатисна и Де Араскаета, Луис Суарес и Касерес имаха възможност да вкарат.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Едуардо Варгас пропусна 100%-ово положение за Чили в началото на втората част, а всичко беше решено в 82-ата минута с гола на Единсон Кавани. Нападателят на ПСЖ отклони топката с глава от трудно положение и донесе победата на тима си.

Така Уругвай завърши групата като номер 1 и се размина с Колумбия на 1/4-финалите, където прати Чили, а уругвайците ще срещнат Перу. Победителите от двата сблъсъка пък излизат в спор за финала.

ЧИЛИ - УРУГВАЙ 0:1
0:1 Единсон Кавани (82')

ChileЧИЛИ: 1. Габриел Ариас, 17. Гари Медел (2. Игор Лихновски), 18. Гонзало Яра (9. Николас Кастийо), 3. Гийермо Марипан, 5. Пауло Диас, 20. Чарлс Арангис, 13. Ерик Пулгар, 16. Пабло Ернандес, 21. Оскар Опасо, 11. Едуардо Варгас (19. Жуниор Фернандес), 7. Алексис Санчес

UruguayУРУГВАЙ: 1. Фернандо Муслера, 4. Джиавани Гонсалес , 2. Хосе Хименес, 3. Диего Годин, 22. Мартин Касерес, 10. Джорджан Де Араскаета (20. Джонатан Родригес), 15. Федерико Валверде (19. Себастиан Коатес), 6. Родриго Бентанкур, 7. Николас Лодейро ( 8. Нахитан Нандес), 21. Единсон Кавани , 9. Луис Суарес

Съдия: Рафаел Клаус (Бразилия)
Стадион: "Маракана" (Рио де Жанейро)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019