За първи път в тези световни квалификации грузинците посрещнаха свой съперник в столицата си Тбилиси, след като заради военното положение в отцепилите се области Абхазия и Южна Осетия националният отбор посрещна Ейре в германския град Майнц в първия си домакински мач, който загуби с 0:1 от 11-ката на Джовани Трапатони.

Днес срещата бе изключително оспорвана и двата тима не успяха да си отбележат гол през първите 45 минути. След почивката първи в резултата поведоха гостите от Кипър. Точен за националния тим от острова на Афродита бе Константину в 66-ата минута. Отговорът на домакините, водени от аржентинеца Ектор Купер, обаче не закъсня и в 73-ата минута играчът на германския гранд Шалке 04 Леван Кобиашвили изравни за 1:1, като в крайна сметка това се оказа и крайният резултат от този мач. Така двата съперника записаха първа точка в актива си. Грузия ще бъде домакин в следващата си квалификация на България в сряда от 19:00 часа.

Грузия – Кипър 1:1
0:1 Константину (66), 1:1 Кобиашвили (73)