Лацио победи Дженоа с 3:2 като гост в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия "А".

Черногорецът Адам Марушич изведе Лацио напред в резултата още във втората минута, а Чиро Имобиле удвои в 51-ата. Франческо Касата намали за Дженоа в 57-ата минута, а Данило Каталди направи 3:1 за Лацио в 71-ата. Доменико Кришито оформи крайното 3:2 в 89-ата минута от дузпа.

С трите точки от Генуа днес Лацио съкрати аванса на Ювентус на точка, докато Дженоа е сред последните три тима.

Припомняме, че четири мача от Серия "А" днес бяха отложени, сред които и този на съперника на Лудогорец в Лига Европа - Интер срещу Сампдория. Така днес остава да се изиграе още една среща, в която Рома посреща Лече от 19:00 часа.