В Талин “Ла Фурия” не остави никакви шансове за домакините от Естнония. В 34-ата минута Хуанито вкара за 0:1, а в 39-ата голмайсторът от Евро 2008 в Австрия и Швейцария Давид Вийя покачи на 0:2. Класическата победа за Испания бе оформена от защитника на Барселона Карлес Пуйол, който бе точен за крайното 0:3 в 69-ата минута. Така с поредните си три точки селекцията на Висенте Дел Боске запази лидерската си позиция в групата.

В Истанбул Турция измъкна драматична победа с 2:1 срещу Босна и Херцеговина в балканското дерби от тази група 5. Нападателят на германския Волфсбурр Един Дзеко изведе гостите напред в резултата след гол в 26-ата минута. След почивката обаче възпитаниците на Фатих Терим взеха нещата в свои ръце и обърнаха нещата напълно в своя след попадения на Сариоглу в 51-ата минута и Ердинч в 66-ата.

В третия мач от тази група Белгия постигна резонна победа с 2:0 срещу аутсайдера Армения. Точни за “червените дяволи” бяха Уесли Сонк в 21-та минута и Феилаини в 38-ата. /БЛИЦ

Резултати от Група 5:
Турция – Босна и Херцеговина 2:1
0:1 Дзеко (26), 1:1 Туран (51), 2:1 Ердинч (66)
Белгия – Армения 2:0
1:0 Сонк (21), 2:0 Фелани (38)
Естония – Испания 0:3
0:1 Хуанито (34), 0:1 Вийя (38, 0:3 Пуйол (69)
6.Естония 3 0 0 3 2:13 0

Следващи мачове на 15.10: Босна и Херцеговина - Аремния, Естония - Турция, Белгия - Испания