Барселона победи Осасуна с 4:0 у дома в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига взе глътка въздух след серия слаби резултати в първенството. Така каталунците вече са седми, на 9 точки зад лидера Реал Сосиедад.

Мартин Брайтуейт изведе каталунцте в 29-ата минута, а Гризман направи аванса на домакините 2:0 минути преди края на първата част. Филипе Коутиньо направи 3:0 малко преди да измине час игра, а в 70-ата гол на Дембеле беше отменен заради засада.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Най-интересното в мача обаче се случи няколко минути по-късно, когато Меси се разписа за 4:0. Аржентинецът свали фланелката си и под нея бе облякъл екип на Нюелс Олд Бойс, където през 1994 година започна кариерата му и притегна ръце към небето. Интересното е, че в аржентинския клуб година преди Меси игра не друг, а починалия преди дни Диего Марадона, към когото бе насочен жестът на Меси.

Звездата на Барса явно бе решен на всичко, за да почете идола си и дори опита да повтори гола му с ръка при първото попадение на Брайтуейт в деня, в който Барселона става на 121 години.