Шампионът Барселона разби у дома Валенсия с 5:2 в зрелище от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси отново не бе на линия заради травма, но това не им попречи особено да се развихрят срещу „прилепите“.

Ансумане Фати (2) откри резултата след пас на Френки де Йонг (7), който скоро след това удвои аванса на домакините. Гостите обаче успяха да намалят след попадение на Кевин Гамейро (27), възползвал се от асистенция на Родриго.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката Жерард Пике (51) възстанови разликата от два гола, а Луис Суарес (61, 82) доведе нещата до 5:1 след подавания на Артур и Антоан Гризман. В добавеното време Макси Гомес (90+2) фиксира крайния резултат след пас на Денис Черишев.

С този успех Барса събра 7 точки и се изкачи до трета позиция. Валенсия е на 12-о място с 4 точки от четири мача.

По-рано през деня Реал Сосиедад срази лидера Атлетико (Мадрид) с 2:0 след попадения на Мартин Йодегаард (58) и Начо Монреал (61).