Барселона разби Виляреал с 4:1 като гост в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига и запази надеждите си за защита на титлата, преследвайки лидера Реал (Мадрид), който има 4 точки аванс на върха.

Още в 3-ата минута Пау Торес си вкара автогол и даде аванс на гостите, но неговият съотборник Жерард Морено (14) изравни. Радостта на „жълтата подводница“ не бе дълга, след като Луис Суарес (20) отново даде преднина на каталунците с гол №194 за тима. Уругваецът се разписа след пас на Лионел Меси и се изравни с третия най-добър реализатор в историята на Барса – Кубала.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В края на първата част Меси регистрира нова асистенция, този път за Антоан Гризман (45), който прехвърли вратаря на домакините Асенхо.

След почивката в 69-ата минута гол на Меси не бе признат след намесата на ВАР заради засада, но малко преди края влезлият като резерва Ансу Фати (86) се разписа след пас на Жорди Алба и оформи крайния резултат. В добавеното време Меси изпълни пряк свободен удар и топката се удари в гредата, а при добавката Брайтуайт не успя да реализира.

Така Барселона се върна на победния път след две равенства и има 73 точки на втората позиция, изоставайки на 4 от Реал (Мадрид). Виляреал остава пети с 54 точки и на 3 след четвъртия Севиля.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 34 КРЪГ

От петък
Атлетико (Мадрид) – Майорка 3:0
1:0 Алваро Мората (29-дузпа), 2:0 Алваро Мората (45+4), 3:0 Коке (78)

От събота
Селта – Бетис 1:1
1:0 Нолито (22), 1:1 Федал (79)

Валядолид – Алавес 1:0
1:0 Хоакин (88)

Гранада – Валенсия 2:2
1:0 Карлос Фернандес (61-дузпа), 1:1 Ману Валехо (63), 1:2 Гонсало Гедеш (68), 2:2 Феде Вико (86)

Виляреал – Барселона 1:4
0:1 Пау Торес (3-автогол), 1:1 Жерард Морено (14), 1:2 Луис Суарес (20), 1:3 Антоан Гризман (45), 1:4 Ансу Фати (86)