Реал (Мадрид) се наложи с убедителното 4:1 при гостуването си на Гранада в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. По този начин "кралете" на Зинедин Зидан продължават да дишат във врата на лидера Атлетико (Мадрид) и запазват шансове за шампионската титла.

Реал събра 78 точки и е втори, докато "дюшекчиите" са на върха с 80. До края на първенството в Испания остават само два кръга. Реал има гостуване на Атлетик (Билбао) и приема Виляреал, докато Атлетико (Мадрид) ще играе с Осасуна у дома и ще гостува на Валядолид.

Гранада е в средата на таблицата с 45 точки, заемайки десетата позиция.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Точни за победата на Реал тази вечер бяха Лука Модрич в 17-ата минута, Родриго в добавеното време на първото полувреме, Алваро Одриосола в 75-ата и Карим Бензема в 76-ата.

Почетното попадение във вратата на Тибо Куртоа вкара Хорхе Молина в 71-ата минута.