Милан обърна у дома шампиона и лидер Ювентус и победи с 4:2 в дербито от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе на пета позиция във временното класиране.

Първата част бе равностойна, като най-деен от домакините бе Златан Ибрахимович, чийто удари бяха отразени от Шчесни. В 32-ата минута гостите поискаха дузпа за това, че Ибрахимович вдигна високо крака си и изрита в главата Кристиано Роналдо, но съдията не видя основания да посочи бялата точка. Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин пък направиха пропуски за „бианконерите”.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Веднага след почивката гостите поведоха с красив гол на Адриен Рабио (47) след самостоятелен пробив. Малко след това Кристиано Роналдо (53) удвои аванса на „старата госпожа”, след като се възползва от пас на Куадрадо и грешка на бранители, които се сблъскаха.

Златан Ибрахимович (62-дузпа) намали изоставането на „росонерите”, които получиха 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Бонучи. Скоро след това Ибрахимович асистира за изравнителния гол на Франк Кесие (66), а секунди по-късно обратът бе пълен. Рафаел Леао (67) получи топката от хърватина Анте Ребич и вкара за 3:2. До края на мача гостите не успяха да отвърнат на удара, а Анте Ребич (80) оформи крайния резултат.

След успеха си Милан излезе на пета позиция с 49 точки и една повече от Рома. Ювентус допусна четвърта загуба за сезона, но все пак запази аванса си от 7 точки на върха след загубата на Лацио по-рано с 1:2 при визитата на Лече.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А” – 34 КРЪГ
От вторник
Лече – Лацио 2:1
0:1 Фелипе Кайседо (5), 1:1 Кхума Бабакар (30), 2:1 Фабио Лукиони (47)

Милан – Ювентус 4:2
0:1 Адриен Рабио (47), 0:2 Кристиано Роналдо (53), 1:2 Златан Ибрахимович (62-дузпа), 2:2 Франк Кесие (66), 3:1 Рафаел Леао (67), 4:2 Анте Ребич (80)