Шампионът Ювентус спечели с 2:1 при визитата си на СПАЛ в мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А“ и дръпна с 4 точки на върха в класирането преди останалите срещи.

Капитанът Джорджо Киелини се завърна сред титулярите на „старата госпожа“ за първи път от лятото, след като скъса кръстни връзки на коляното в края на август.

Кристиано Роналдо (39) вкара първия гол в мача, който бе под №1000 в неговата кариера (73 за „бианконерите“, 438 за Реал Мадрид, 292 за Манчестър Юнайтед, 164 за Португалия и 33 за Спортинг Лисабон). Така португалецът записа ново невероятно постижение. Той е първият футболист в историята на клуба с гол в 11 поредни мача за първенство.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Роналдо се разписа още в петата минута, но попадението не беше редовно заради засада, а в 37-ата минута Пауло Дибала удари греда.

След почивката Аарън Рамзи (60) удвои с красиво попадение, а Андреа Петаня (69-дузпа) намали и оформи крайния резултат.

Така Ювентус събра 60 точки на върха и има 4 аванс пред Лацио и 5 пред Интер преди мачовете им от кръга. СПАЛ допусна пета поредна шампионатна загуба и е последен с 15 точки.