Шампионът на Англия Ливърпул продължава ужасяващото си представяне в шампионата и по-конкретно у дома, записвайки рекордна шеста поредна загуба на "Анфилд" (осем поредни мача без победа). Този път "червените" паднаха от Фулъм с 0:1, макар да пропуснаха няколко добри положения за гол.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Гостите стартираха по-силно и създадоха всичко по-интересно през първата част, но Маджа, Люкман на два пъти и Кавайеро пропуснаха. В самия край на полувремето Марио Лемина достигна до отскочила топка в наказателното поле и я вкара, откривайки резултата.

Втората част започна с натиск на Ливърпул. Диого Жота пропусна да изравни в 48-ата минута, а една по-късно реферът подмина игра с ръка на Ола Айна от Фулъм в наказателното поле.

Последваха пропуски на Мане и Шакири около 70-ата минута, както и куп атаки до края на двубоя, но защитата на гостите се справи.

Ливърпул е 12-и с 43-точки, но с два мача повече от преследвачите Тотнъм и Астън Вила, докато Фулъм остава сред трите най-слаби отбора в класирането.