Тотнъм постигна втора поредна победа през седмицата, дошла след обрат в резултата.  Преди няколко дни селекцията на Жозе Моуриньо надделя трудно и със съдийска помощ над Локомотив (Пловдив), а сега разпиля с 5:2 като гост Саутхямптън, въпреки че отново в един момент губеше в резултата.

"Светците" изиграха силно първо полувреме и Дани Ингс откри резултата в 32-рата минута. След това обаче Хюн Мин Сон и Хари Кейн се разиграха и унищожиха своя съперник.

Грандиозното събитие на двубоя бе това, че Сон отбеляза четири попадения, а и четирите асистенции бяха дело на Хари Кейн. Английският национал успя и да се разпише в 82-рата минута, а Дани Ингс оформи крайния резултат в 90-ата, след като бе точен от дузпа.

Тотнъм записа първа победа в Премиър лийг през този сезон, докато за Саутхемптън това бе второ поредно поражение.