Българският нападател на Амкар Мартин Кушев наказа и лидера в Русия Рубин (Казан). Попадението му обаче не бе достатъчно да спре устремилия се към титлата тим от Казан, който взе победата с 2:1. Таранът ни се разписа от дузпа в 58-ата минута, а десет минути по-късно Бухаров изравни. В 73-ата минута Рубин стигна до второто победно попадение, което бе дело на Нобоа. Другите двама българи Захари Сираков и Георги Пеев също играха цял мач за състава на Амкар. Освен гола Кушев имаше още няколко положения да реализира и постоянно тормозеше защитата на гостите. След трите точки Рубин е на първо място с 42 точки, втори е Динамо М с 36, а Амкар се свлече на пето място с 30 точки колкото има и четвъртия Криля Советов. На трета позиция е ЦСКА М с 32 точки.
Нападателят Цветан Генков започна като титуляр за Динамо (Москва), който изпусна победата у дома срещу ФК Москва – 1:1. Попадението за домакините отбеляза Комбаров в 88-ата минута с глава. Съдията обаче даде петминутно продължение и в 95-ата минута Ребко изравни за тима воден от легендата Олег Блохин. Генков остана 90 минути на терена и се отчете с няколко удара, но така и не успя да се разпише./БЛИЦ