Арсенал победи Славия (Прага) с 4:0 като гост в реванш от 1/4-финалите на Лига Европа и след 1:1 в първия мач, продължава към полуфиналите, където ще срещне Виляреал на 29 април и 6 май.

Срещата в Прага предложи рядко срещани емоции в началото и само за десет минути Аерсенал вкара четири гола, като единият беше отменен.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 15-ата Емил Смит Роу вкара, но минути по-късно се оказа, че е бил в засада. Три по-късно (18') Никола Пепе откри резултата с редовен гол, още три по-късно Александър Лаказет вкара за 2:0 от дузпа, а след още три (24') резултатът стана 3:0 след попадение на Букайо Сака.

След час игра играчите на Арсенал поискаха дузпа за нарушение срещу Александър Лаказет, но реферът замълча. Лондончани тотално отчаяха домакините с гол на френския нападател в 77-ата минута за 4:0.