Колко е силен един отбор, се разбира от срещите му с най-силните. На родния шампион Лудогорец сега предстои сблъсък с един от претендентите за титлата в Италия - Интер, като двата тима ще мерят сили в двубои от 1/16-финалите на Лига Европа. Първият е н четвъртък в Разград от 19:55 часа. Италианците са определяни за фаворит, но историята помни много случаи, в които по-силният на хартия не печели.

От 2013 година насам на Лудогорец са гостували 9 тима, на които можем да сложим етикета много силни европейски отбори. Разградчани печелят срещу ПСВ Айндховен, завършват наравно с Ливърпул и Лацио, и губят от Реал (Мадрид), Валенсия, ПСЖ, Арсенал, Байер Леверкузен, Милан.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Не резултатите обаче са важни за Лудогорец преди битката в четвъртък с Интер, а играта. Статистиката сочи, че в 5 от 9 мача разградчани надиграват звездните си съперници по процент владеене на топката - Лацио, Ливърпул, Милан, ПСВ Айндховен и Валенсия. Лудогорец записва повече точни удари в мачовете с Ливърпул и Лацио и има превес в неточните в срещата с Валенсия.

Поглед върху загубите на Лудогорец в Европа на родна земя пък показва интересен факт, че победните голове за съперниците падат сравнително късно - 77' Карим Бензема - Реал (1:2), 55' и 60' Единсон Кавани - ПСЖ (1:3), 87' Месут Йозил - Арсенал (2:3) и 69' Кай Хаверц - Байер Леверкузен (2:3), като от това изключваме загубите с по 0:3 от Валенсия и Милан. Лудогорец също умее да бележи в края, като така постига равенствата с Ливърпул и Лацио с попадения в 88-ата минута на Георги Терзиев и Жуниор Кишада.

Друг много важен факт около битките на разградчани с грандовете от Европа у нас е това, че Лудогорец повежда в 6 от 7 случая, в които вкарва гол в мача, като в половината повежда с 2:0.

3) Лудогорец - Ливърпул 2:2
1:0 Дани Абало 3', 1:1 Рики Ламбърт 8', 1:2 Джордан Хендерсън 37', 2:2 Георги Терзиев 88'

27/02/14 ЛЕ, София
4) Лудогорец - Лацио 3:3
0:1 Кейта Балде 1', 0:2 Брайън Переа 54', 1:2 Роман Безяк 67', 2:2 Христо Златински 78', 2:3 Мирослав Клозе 82', 3:3 Жуниор Кишада 88'

13/03/14 ЛЕ, София
5) Лудогорец - Валенсия 0:3
0:1 Антонио Бараган 5' 0:2 Федерико Кантабрия 33', 0:3 Филип Сендерос 59'

28/09/16 ШЛ, София
6) Лудогорец - ПСЖ 1:3
1:0 Натанаел 15', 1:1 Блез Матуйди 41', 1:2 Единсон Кавани 55', 1:3 Единсон Кавани 60'

01/11/16 ШЛ, София
7) Лудогорец - Арсенал 2:3
1:0 Джонатан Кафу 12', 2:0 Клаудиу Кешерю 15', 2:1 Гранит Джака 20', 2:2 Оливие Жиру 41', 2:3 Месут Йозил 87'

20/09/18 ЛЕ, Разград
8) Лудогорец - Байер (Леверкузен) 2:3
1:0 Клаудиу Кешерю 8', 2:0 Марселиньо 31', 2:1 Кай Хаверц 38', 2:2 Исак Телин 63', 2:3 Кай Хаверц 69'