Манчестър Юнайтед размаза гостуващия Брюж с 5:0 в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и отстрани белгийския тим с общ резултат 6:1. Гостите играха в намален състав още от 22-ата минута, когато Симон Дели бе изгонен с директен червен картон.

„Червените дяволи“ доминираха напълно, а старт на головото им шоу даде една от новите им звезди Бруно Фернандеш (27-дузпа). Друго ново попълнение от тази зима Одион Игало (34) вкара първия си гол за английския гранд и удвои аванса му след пас на Хуан Мата, а Скот Мактоминей (41) направи разликата класическа още преди почивката. В края бразилецът Фред (82, 90+3) добави още две попадения във вратата на бившия страж на Ливърпул Симон Миньоле.

По същото време Аякс обърна у дома Хетафе с 2:1, но това не бе достатъчно на холандския шампион, който отпадна с общ резултат 2:3. В първия мач испанците бяха спечелили с 2:0, а в реванша Мата (5) шокира домакините с ранен гол. Все пак Данило (10) бързо изравни след пас на Ван де Беек. След това гостите се отбраняваха много добре, а при контраатаките си до края на мача удариха три греди. В 63-ата минута Оливера си вкара автогол и вдъхна надежди на холандския шампион, който обаче не успя да стигне до други попадения и напусна надпреварата.