Лудогорец загуби с 0:4 от Тотнъм в четвъртата си среща от груповата фаза на Лига Европа и продължава без спечелена точка в турнира.

Домакините бяха пълни господари на терена през първата част и не позволиха на българите да отправят нито един удар към вратата, на което предложиха 15 опасности пред вратата на Илиев и 4 точни удара.

Карлос Винисиус откри резултата в 17-ата минута, след като се откъсна от отбраната на Лудогорец, а още 17-по-късно отново той удвои след пас на Деле Али, останал на празна врата. Малко преди това лондончани удариха греда след силен удар на Бен Дейвис.

През втората част Тотнъм продължи да владее повече топката и да атакува, а първият опит на Лудогорец да застраши вратата на лондончани дойде в 55-ата минута, когато Икоко беше фаулиран пред наказателното поле на домакините.

По-малко от десет минути по-късно (64') Тотнъм поведе с 3:0 след прецизно изпълнение на Хари Уинкс, получил топката след тъч почти от центъра, за да изненада Илиев с удар от над 40 метра. Четвърт час преди края и Лукас Моура се записа сред голмайсторите с удар от границата на вратарското поле за 4:0. До края Тотнъм имаше още няколко възможности за гол, но не вкара и резултатът остана непроменен.

Лудогорец приключи и втората част без удар към вратата на съперника, докато Тотнъм създаде общо 26 положения за мача и отправи 9 точни удара.

В другата среща от групата Антверпен победи ЛАСК с 2:0 като гост и заедно с Тотнъм е на върха в група J. Следващият мач на Лудогорец е на 3 декември (19:55 часа) като гост на Антверпен.

ТОТНЪМ - ЛУДОГОРЕЦ 4:0
1:0 Карлос Винисиус (17), 2:0 Карлос Винисиус (34), 3:0 Хари Уинкс (64), 4:0 Лукас Моура (73)

По-важното от срещата по минути:

0' Минута мълчание в памет на почналия вчера легендарен футболист Диего Марадона.
1' Начало на мача.
5' Тотнъм владее повече топката и опита няколко атаки към вратата на Лудогорец, но така и не стига до удар.
6' Бейл стреля от пряк свободен удар, топката среща стената и ръката на Кешерю. Нов опит, но топката преминава встрани
11' Нов опит на Бейл от статично положение, но има рикошет и топката излиза в корнер.
13' Шут и на Винисиус към вратата на Лудогорец, но отново встрани.
17'  ГОЛ за Тотнъм! Карлос Винисиус остана сам срещу Пламен Илиев след грешка в българската отбрана и стреля покрай вратаря за 1:0.
21' Техничен удар на Гарет Бейл от границата на наказателното поле, но над вратата на Лудогорец.
27' Хари Уинкс получи топката, напредна и отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри встрани от дясната греда.
31' ГРЕДА за домакините! Бен Дейвис удари страничния стълб на Илиев след пас на Деле Али.
34'  ГОЛ за Тотнъм! Ндомбеле стреля силно, Илиев спаси, топката се озова във връхлитащия Деле Али, който я пусна към Винисиус и той удвои на празна врата.
36' Лукас Моура опита за затрудни Илиев, но прати топката над вратата.
45+1 Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Гарет Бейл опита удар с глава, но не уцели вратата.
51' Много опасна атака за Тотнъм отдясно, последва центриране, но Анисе се намеси.
53' Опасност за Тотнъм, Деле Али подаде на непокрития Гарет Бейл, но има сигнал за засада.
55'  Първа добра възможност за Лудогорец! Икоко е фаулиран от Танганга пред наказателното поле, последва центриране, но топката излиза в аут.
64'  ГОЛ за Тотнъм! Хари Уинкс изненада Пламен Илиев с удар почти от центъра. прехвърляйки българския страж, а след рикошет в напречната греда, топката се озова в мрежата.
68'  Няколко смени и в двата отбора.
73'  ГОЛ за Тотнъм! Лукас Моура бележи за 4:0 с удар от няколко метра, получи топката напълно непокрит на границата на вратарското поле.
81'  Три смени в състава на Тотнъм. Моуриньо смени Джо Харт, който не се намеси нито един път в мача досега.
84' Две много добри възможности за дебютантите и току-що появили се в игра Скарлет и Уайт, но Илиев се намеси при първата, а при втората топката премина встрани.