Лудогорец изигра нов луд мач в Европа, който за жалост загуби с 3:4. Българският шампион отстъпи на ЛАСК (Линц) при гостуването в Австрия от група "J" на Лига Европа. "Орлите" бяха много близо до чудото и можеха да измъкнат точка в головото шоу на австрийска земя, след като стопиха само до един гол изоставането в срещата, а ЛАСК остана с човек по-малко след червен картон на Лукас Гъргич в 73-ата минута.

В другата среща от групата Тотнъм загуби с 0:1 като гост на Антверпен. Както е известно, белгийците победиха Лудогорец с 2:1 преди седмица в Разград, когато ЛАСК падна с 0:3 от "шпорите".

Треньорът Станислав Генчев, който застана временно начело на българския шампион след раздялата с Павел Върба, заложи в гостуването в Линц на крилото Елвис Ману на върха на атаката. Ганаецът блесна с хеттрик, както и пропусна още няколко възможности.

Както е известно, голмайсторите Ихинио Марин и Клаудиу Кешерю са контузени. С травма е и Кирил Десподов, който също остана извън сметките на Генчев за мача в Австрия. На вратата е Пламен Илиев, а пред него в защита - Сисиньо, капитанът Козмин Моци, Вердон и Недялков. Сантана, Баджи и Анисе пък са тримата халфове, които заедно с Текпетей и Доминик Янков ще атакуват срещу ЛАСК.

Срещата започна кошмарно за Лудогорец. Още във втората минута Хюсеин Балич беше изведен сам срещу Сисиньо, финтира го и с мощен изстрел не остави шанс на Пламен Илиев - 1:0. В 11-ата минута австрийците бяха близо до втори гол, Илиев успя да спаси. Попадението обаче падна секунди по-късно. След изпълнения корнер Михорл подаде, двама играчи на ЛАСК пропуснаха умишлено и топката стигна до Грубер, който реализира за 2:0.

"Орлите" бързо намалиха изоставането. В 15-ата минута Текпетей се пребори за топката, тя стигна до Алекс Сантана, който майсторски изведе Елвис Ману. За бившия играч на Фейенорд не бе проблем сам срещу вратаря да намали резултата - 2:1. В 25-ата минута ЛАСК можеше пак да поведе с два гола, но този път Филипович не уцели вратата, след като би с глава. Тоталният хаос в защитата на „орлите“ можеше да завърши фатално секунди по-късно, но за щастие Стефан Баджи не уцели собствената си врата и топката излезе в корнер.

В 30-ата минута Лудогорец бе много близо до изравняване. Антон Недялков подаде в наказателното поле на Доминик Янков. Топката стигна до Ману, но бе избита от защитник на ЛАСК. Последва отлична възможност за Сантана, който с левия крак не уцели вратата. Четири минути след това домакините отново вкараха. Андраде проби отляво и центрира към Марко Рагуж. Голмайсторът не бе покрит от Вердон и с ножичен удар с левия крак направи 3:1.

През втората част Генчев логично предприе офанзивна смяна и вместо дефанзивния халф Стефан Баджи, влезе офанзивния Каули Оливейра. Въпреки това домакините бяха по-активни. Грубер можеше да вкара втори гол, но рикошет спаси Пламен Илиев. Логичното се случи в 56-ата минута. Тогава Балич шутира, топката рикошира във Вердон и се озова за четвърти път в мрежата на Илиев - 4:1.

„Орлите“ вкараха второ попадение в 67-ата минута. Сантана майсторски изведе Ману, който сам срещу Шлагер нямаше как да сгреши - 4:2. В 73-ата минута Лудогорец получи дузпа, а ЛАСК остана и с човек по-малко. Гъргич с ръка блокира голов удар на Ману и бе изгонен от рефера Шавиер Естрада Фернандес. Зад топката застана Ману, който оформи хеттрика си. Той отбеляза 3 гола в един мач за пръв път от 8 години.

До края на мача „орлите“ опитаха да стигнат до точката, но не успяха и загубиха с 3:4.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЛАСК - ЛУДОГОРЕЦ 4:3
1:0 Хюсеин Балич (2), 2:0 Андреас Грубер (11), 2:1 Елвис Ману (15), 3:1 Марко Рагуж (35), 4:1 Оливие Вердон (56-автогол), 4:2 Елвис Ману (67), 4:3 Елвис Ману (74-дузпа)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
2  ГОЛ! 1:0 за ЛАСК. Хюсеин Балич се разписa, след като получи топката в центъра и напредна, финтира Сисиньо и се разписа с удар по земя в долния десен ъгъл на Пламен Илиев.
11  Опасност пред вратата на Лудогорец. Илиев изби в корнер силен удар на играч на домакините.
11  ГОЛ! Домакините удвояват преднината си - 2:0! Неразчетени действия на защитата на Лудогорец след корнер, Андреас Грубер реализира от точката на дузпата.
15
 ГООООЛ! Елвис Ману отбеляза за Лудогорец - 2:1, след като беше изведен отлично от Алекс Сантана, и не сгреши, озовал се сам срещу вратаря на ЛАСК Александър Шлагер.
23  Нов шанс за австрийците. Филипович се извиси в наказателното поле на Лудогорец, засече топката с глава, изпращайки я покрай вратата в аут.
29  Сантана за малко да изравни! Доминик Янков демонстрира добра техника в наказателното поле на ЛАСК, но не успя да стреля, след което топката се озова на крака на Сантана, който я изпрати встрани от целта.
31  ГОЛ! 3:1 за домакините, Марко Рагуж също вкара. Играчът на ЛАСК беше оставен непокрит пред Пламен Илиев при центриране отляво и със странична ножица с левия крак изпрати топката в долния десен ъгъл на Пламен Илиев.
40 - Пламен Илиев напусна наказателното поле, за да изчисти топката, но не го стори добре, последва удар от дистанция, стражът на Лудогорец първо сгреши, след което успя да улови.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
55 - Удар на Грубер беше блокиран от Моци.
56  ГОЛ! ЛАСК поведе с 4:1 след автогол на Вердон. Хюсеин Балич стреля и извади късмет, след като топката рикошира в играча на Лудогорец и влетя в мрежата на Пламен Илиев.
67
 ГОЛ! Елвис Ману бележи втори гол, след като беше изведен сам срещу стража на ЛАСК и макар последният да докосна топката, тя се озова във вратата му. Лудогорец вече изостава с 2:4.
72
 ДУЗПА за Лудогорец след пропуски на Каули и Ману. Гъргич игра с ръка, спасявайки изстрела на втория.
73  Червен картон за Лукас Гъргич, ЛАСК остава с 10 човека.
74  ГОЛ! Ману оформя хеттрика си след мощен неспасяем удар! Лудогорец вече изостава само с 3:4!
81 - Пропуск на австрийците. Резервата Гойгингер се озова сам срещу Пламен Илиев, стреля на сантиметри покрай гредата.
87 - Пропуск за Лудогорец. Вратарят Шлагер успя да улови топката.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Лудогорец загуби с 3:4 от ЛАСК в Линц.

ЛАСК: 1.Александър Шлагер, 6.Филип Вийзингер , 18.Гернот Траунер, 5.Петар Филипович, 26.Райнхорд Ранфтъл, 31.Лукас Гъргич , 10.Петер Михорл , 30.Андрес Андраде, 17.Андреас Грубер  (62  27.Томас Гойгингер), 29.Марко Рагуж , 14.Хюсеин Балич  (62  13.Джоханъс Егещайн)
Резерви: 24.Тобиас Лавал, 36.Томас Гебауер, 7.Рене Ренър, 9.Мамуду Карамоко, 13.Джоханъс Егещайн, 15.Кристиан Рамсебнер, 20.Патрик Пложер, 21.Мадс Мадсен, 22.Евгений Чеберко, 23.Стефан Хаудум, 27.Томас Гойгингер
Треньор: Доминик Талхамер

Ludogorets
ЛУДОГОРЕЦ: 23.Пламен Илиев, 3.Антон Недялков, 24.Оливие Вердон , 30.Козмин Моци , 4.Сисиньо, 64.Доминик Янков (80  13.Maвис Чибота), 7.Алекс Сантана, 25.Стефан Баджи  (53 95.Каули Оливейра), 37.Бърнард Текпетей (88  22.Джордан Икоко), 12.Абел Анисе, 10.Елвис Ману
Резерви: 27.Владислав Стоянов, 5.Георги Терзиев, 13.Мавис Чибота, 22.Джордан Икоко, 32.Жосуе Са, 82.Иван Йорданов, 95.Каули Оливейра
Треньор: Станислав Генчев

Линц, стадион "Линцер Щадион"
Съдия: Шавиер Естрада Фернандес (Испания)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация