Лудогорец загуби с 1:2 гостуването на Интер в реванша от 1/16-финалите в Лига Европа и отпадна от турнира с общ резултат 1:4. Българският шампион обаче е с високо вдигната глава, след като успя да се представи достойно в Милано, където се бори мъжки с "нерадзурите", водени от именития треньор Антонио Конте. Избраниците на Павел Върба създадоха далеч повече голови положения в сравнение първата среща в Разград.

Реваншът се игра пред празните трибуни на стадион "Джузепе Меаца" заради мерките за сигурност, които бяха предприети поради заплахата от коронавирус. Въпреки тягостната обстановка, "орлите" и "нерадзурите" предложиха интригуващ футбол. Лудогорец дори успя да поведе, след като в 26-ата минута Каули Оливейра отбеляза.

Италианският колос обаче стигна до пълния обрат още преди почивката. Точни във вратата на Пламен Илиев бяха Кристиан Бираги и Ромелу Лукаку.

За двубоя в Италия Павел Върба отново можеше да разчита на голмайстора Клаудиу Кешерю, който не игра в първата среща заради контузия. Опитният румънец си партнираше в атака с Марселиньо, Вандерсон и Каули Оливейра. Абел Анисе пък пропусна двубоя заради наказание, докато Жоржиньо бе извън групата заради травма.

Конте заложи на доста от титулярите си, въпреки че на Интер през уикенда предстои дербито с Ювентус. Ромелу Лукаку и Алексис Санчес атакуваха, като заедно с Николо Барела създаваха главоболия на отбраната на Лудогорец. Опитните Д’Амброзио, Ранокия и Годин бяха в защита, но "орлите" все пак успяваха да ги пробиват и да създават положения пред вратата на Даниеле Падели. Топката се озова във вратата му в 26-ата минута. Георги Терзиев изведе Сисиньо по дясното крило с дълъг пас. Бразилецът подаде към нахлуващия Каули Оливейра, който спечели битката с Диего Годин и от малък ъгъл реализира, като топката се отклони в напречната греда и премина зад голлинията - 0:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 32-ата домакините изравниха чрез Кристиано Бираги, който се разписа с удар по земя от малък ъгъл - 1:1. В четвъртата минута на добавеното време на първата част Интер стигна до обрата. Лукаку вкара куриозен гол за 2:1. Белгийският таран направи двойно подаване със Санчес, който му центрира отлично, голмайсторът засече с глава, като Пламен Илиев изби топката, след което обаче тя рикошира във вече падналия на земята бивш нападател на Манчестър Юнайтед и се озова във вратата на "орлите".

След почивката домакините два пъти удариха греда - чрез Санчес и Лукаку, който в 62-ата минута отстъпи мястото си на 17-годишния Себастиано Еспозито.

Върба пък пусна в игра Якуб Швиерчок, Мавис Чибота и Дан Битон. Кешерю и Швиерчок пропуснаха положения, а в края и Чибота пробва мерника си. Ударът му обаче премина над вратата на Интер и срещата приключи 2:1 за италианския колос, който на жребия в петък ще научи съперника си за 1/8-финалите.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ИНТЕР - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
0:1 Каули Оливейра (26), 1:1 Кристиано Бираги (32), 2:1 Ромелу Лукаку (45+4)

(в първата среща: 2:0)

ГЛЕДАЙТЕ - ТУК!

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
5  Първа опасност пред българската врата. Ромелу Лукаку се озова очи в очи с Пламен Илиев, опита да вкара с удар по земя, който беше отразен от стража на Лудогорец.
11 - Шанс за "орлите". Вандерсон засече топката с глава, Даниеле Падели я улови.
17  Съдията Даниел Зиберг се обръща към системата ВАР, за да разгледа потенциална дузпа за Интер.
18 - Реферът получи сигнал в слушалките, че няма 11-метров наказателен удар.
26  ГОООЛ! Лудогорец открива резултата с гол на Каули Оливейра - 0:1! Георги Терзиев изведе Сисиньо по дясното крило с дълъг пас. Бразилецът подаде към нахлуващия Каули, който спечели битката с Диего Годин и от малък ъгъл реализира, като топката се отклони в напречната греда и премина зад голлинията.

32  ГОЛ! Интер изравни - 1:1. Кристиано Бираги се разписа с удар по земя от малък ъгъл, при който Пламен Илиев не се намеси по най-добрия начин и топката попадна във вратата му.

35 - Илиев спасява изстрел на Бираги.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+4  ГОЛ! Италианският колос стига до обрата и повежда с 2:1 след куриозно попадение на Лукаку. Белгийският таран направи двойно подаване със Санчес, който му центрира отлично, голмайсторът засече с глава, като Пламен Илиев изби топката, след което обаче тя рикошира във вече падналия на земята Лукаку и се озова във вратата на "орлите".

45+5 - Край на първото полувреме.

--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Антонио Конте вкарва в игра Марсело Брозович, Николо Барела е сменен.
52  ГРЕДА! Далечен изстрел на Алексис Санчес, топката се отби в напречната греда за късмет на българите.
60  ГРЕДА! Лукаку стреля, Илиев успя да избие топката в гредата.
62  17-годишният Себастиано Еспозито влиза в игра, Лукаку отстъпва мястото си на младока.
64  Кешерю излиза, Якуб Швиерчок вече е на терена.
67  Падели спаси удар на Швиерчок от границата на наказателното поле.
70  Вандерсон е сменен от Мавис Чибота.
76  Конте пуска и Алесандро Бастони, заменяйки Данило Д'Амброзио.
83  Mарселиньо излиза, Павел Върба пуска Дан Битон.
85 - Удар на Чибота, топката премина покрай вратата на Интер в аут.
90+3 - Край на мача. Интер победи Лудогорец с 2:1.

FC Internazionale Milano
ИНТЕР: 27.Даниеле Падели, 2.Диего Годин, 11.Виктор Моузес, 13.Андреа Ранокия, 20.Борха Валеро, 23.Николо Барела (46  77.Марселон Брозович), 24.Кристиян Ериксен, 33.Данило Д'Амброзио  (76  95.Алесандро Бастони), 7.Алексис Санчес, 34.Кристиано Бираги , 9.Ромелу Лукаку  (62  30.Себастияно Еспозито)
Резерви: 35.Филип Станкович, 8.Матиас Весино, 30.Себастиян Еспозито, 37.Милан Шкринияр, 77.Марсело Брозович, 87.Антонио Кандрева, 95.Алесандро Бастони
Треньор: Антонио Конте

ЛУДОГОРЕЦ
23.Пламен Илиев, 3.Антон Недялков, 5.Георги Терзиев, 21.Драгош Григоре, 4.Сисиньо, 18.Светослав Дяков, 25.Стефан Баджи, 84.Марселиньо (83  8.Дан Битон), 88.Вандерсон (70  13.Мавис Чибота), 95.Каули Оливейра , 28.Клаудиу Кешерю (64  10.Якуб Швиерчок)
Резерви: 27.Владислав Стоянов, 30.Козмин Моци, 22.Джордан Икоко, 6.Талеб Тауaта, 8.Дан Битон, 10.Якуб Швиерчок, 13.Мавис Чибота
Треньор: Павел Върба

Милано, стадион "Джузепе Меаца"
Съдия: Даниел Зиберг (Германия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

*Снимки: Ludogorets.com