Лудогорец влезе в групите на Лига Европа за четвърта поредна година! Българският шампион победи като гост Динамо (Брест) с 2:0 и заслужено отново ще показва класата си във втория по сила турнир в Европа.

Златни смени на треньора Павел Върба донесоха победата на стадион "Динамо" в Минск. Елвис Ману и Ихинио Марин вкара попаденията в рамките на шест минути през второто полувреме и зарадваха България.

Срещата бе оспорвана, а през цялото първо полувреме двата отбора бяха предпазливи и не създадоха много ситуации за гол. Седко принуди Пламен Илиев да показва качествата си в началните минути, а най-дейният в редиците на "орлите" Доминик Янков нямаше късмет при два удара посока вратата на Динамо. В края на първата част Кешерю получи отлична възможност да отбележи, но не успя да прати топката в опразнената врата със страничен удар.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Двубоят се отвори след почивката. Биков отправи опасен удар, който профуча над вратата, а Седко нацели гредата на вратата на Пламен Илиев. Павел Върба започна със смените, които му донесоха успех.

Елвис Ману влезе в игра в 67-ата минута, а 6 по-късно прати кълбото в мрежата на Динамо. Той получи чудесен пас от Янков пред вратата на Игнатович и не срещна проблеми да вкара - 1:0 за Лудогорец.

В 77-ата минута на терена се появи Ихинио Марин, който замени Кешерю. Точно 120 секунди по-късно Янков започна бърза контра за Лудогорец, намери Ману в наказателното поле, а той хитро пусна на испанеца. Марин не се поколеба и с мощен шут уби интригата с втори гол.

Домакините се предадоха и нямаха сили дори да опитат да върнат един гол.

В крайна сметка заслужено Лудогорец победи и влезе за пети път в груповата фаза на Лига Европа. Жребият е в петък в 14:00 часа.

Динамо (Брест) - Лудогорец 0:2
0:1 Елвис Ману (73), 0:2
Ихинио Марин (79)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4-  Седко бе изведен зад защитата на Лудогорец и се озова сам срещу Илиев. Стражът на българския отбор се намеси решително и спаси вратата си
13- Доминик Янков действа много технично и продължи към Каули, но бразилецът се забави и пасът му към Стефан Баджибе пресечен
22- Артьом Биков центрира почти от голлинията около границата наказателното поле, но изстрелът на Максим Витус мина далеч от вратата на Лудогорец
27- Текпетей намери Алекс Сантана, но бразилецът не успя да нанесе добър удар от границата на наказателното поле
35- Павел Седко нахлу в половината на разградчани и нанесе удар, но Антон Недялков се намеси решително и спря изстрела
43- Голям пропуск на Кешерю! Текпетей изпревари бранител и излезе сам срещу Игнатович. Вратарят изби топката, но тя попадна точно в Кешерю, който опита страничен удар към опразнената врата от точката на дузпата, но прати топката в аут
45- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Артьом Биков получи топката в наказателното поле и нанесе плътен изстрел от въздуха, но кълбото премина над напречната греда
56- Доминик Янков  навлезе в полето на Динамо и подаде към Кешерю, който нанесе плътен удар, но Сергей Игнатович се намеси решително и изби
65- Михаил Гордейчук пое в наказателното поле и веднага стреля по земя, но неточно
66- Сисиньо центрира остро в наказателното поле, но Кешерю не намери очертанията на вратата
70- Греда! Седко надскочи защитата на Лудогорец при центриране от корнер, но топката срещна страничната греда. Топката върна към Твай Ли, но само го удари и излезе в аут
73- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Доминик Янков проби по крилото и пусна топката успоредно на голлинията, а влезлият като резерва Елвис Ману я засече в мрежата!
79- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Янков намери в наказателното поле Елвис Ману, който хитро към непокрития Ихинио Марин. Влезлият две минути по-рано нападател прониза вратаря на домакините с мощен удар
90- Край на мача!

Динамо Брест: 1. Сергей Игнатович, 77. Роман Юзепчук (88-5. Кирил Печенин), 34. Йевхен Качериди, 2. Габи Кики, 13. Максим Витус, 15. Сергей Кисляк, 7. Артем Биков (81-9. Сергей Криветс), 88. Павел Савитски, 32. Давид Текло Твай Ли, 11. Абдулайе Диало (16-62. Михаил Гордейчук), 17. Павел Седко
Резерви: 35. Павел Павлюченко, 5. Кирил Печенин, 9. Сергей Криветс, 19. Олександър Нойок, 21. Олег Веретило, 22. Александър Павловетс, 62. Михаил Гордейчук
Треньор: Сергей Кавалчук

Лудогорец: 1. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 25. Стефан Баджи, 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра (88-22. Джордан Икоко), 37. Бернард Текпетей (67-10. Елвис Ману), 28. Клаудиу Кешерю (77-9. Ихинио Марин)
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 5. Георги Терзиев, 9. Ихинио Марин, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко
Треньор: Павел Върба

Минск, ст."Динамо"
Съдия:
Славко Винчич
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация