Лудогорец размаза  ЦСКА (Москва) с категоричното 5:1 в първи мач от група "H" на Лига Европа. Българският шампион изигра страхотен мач срещу руския гранд, който е носител на трофея във втория по сила европейски клубен турнир от 2005 година. "Орлите" изоставаха с 0:1 на полувремето, въпреки че имаха няколко изгодни ситуации. През второто полувреме обаче избраниците на треньора Станислав Генчев бяха брилянтни и унищожиха "армейците" от Москва, за да се стигне до впечатляващия обрат.

Над всички беше Клаудиу Кешерю, който блесна с хеттрик за 21 минути. Преди него точни във вратата на Игор Акинфеев бяха още Вандерсон и Джоди Лукоки. В 11-ата минута Игор Дивеев даде преднина на отбора на Виктор Гончаренко, след което обаче "армейците" бяха тотално надиграни от българския шампион.

В другата среща от групата Еспаньол и Ференцварош направиха 1:1 в Испания.

След две седмици - на 3 октомври, Лудогорец гостува на Ференцварош, а ЦСКА (Москва) ще приеме Еспаньол.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

"Орлите" и "армейците" играха доста открито и атакуващо още от началото на мача. В 5-ата минута Лукоки удари греда. Топката отскочи чак до дъгата, откъдето Марселиньо я върна обратно в наказателното поле към Вандерсон, чието воле профуча на сантиметри покрай целта.

В 11-ата руснаците успяха да поведат при първата си опасност пред Ренан, който пази в тази среща. 19-годишният Игор Дивеев засече центриране на Никола Влашич от фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл на бразилския страж на "орлите" - 0:1.

В 15-ата минута и Марселиньо удари греда, а до почивката двата отбора пропуснаха още няколко ситуации.

В началото на второто полувреме "орлите" нокаутираха руския гранд с три гола до 52-ата минута! В 48-ата Вандерсон изравни, стреляйки от воле и прокарвайки топката под плонжа на неубедителния в тази ситуация Игор Акинфеев - 1:1. След само 120 секунди домакините сътвориха обрата. И Лукоки прониза Акинфеев - 2:1. Антон Недялков центрира отляво по земя, като няколко играчи на ЦСКА се разминаха с топката. Пред вратаря Джоди Лукоки успя да я засече право в долния му десен ъгъл и "орлите" вече имаха преднина.

В тези минути руснаците буквално не знаеха къде се намират. В 52-ата стана 3:1, след като Кешерю отбеляза първото си попадение в мача. Румънският национал стреля от воле с левия крак от границата на наказателното поле, наказвайки Акинфеев.

В 69-ата отново Кешерю попадна в прегръдките на съотборниците си. Недялков се отчете с още една асистенция. Защитникът напредна отляво и центрира по тревата към точката на дузпата, откъдето голмайсторът на Лудогорец порази целта с мощен изстрел за 4:1.

"Орлите" продължиха да се забавляват и резултатът дори набъбна на 5:1. В 72-ата минута Марселиньо се озова сам срещу Акинфеев, който го фаулира и последва дузпа. Кешеру отново демонстрира точния си мерник и отбеляза в долния ляв ъгъл на руския страж за крайното 5:1.

Румънецът оформи хеттрика си в рамките на 21 минути, което също е впечатляващо, както и страхотният обрат, който футболистите на Станислав Генчев постигнаха.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА (МОСКВА) 5:1
0:1 Игор Дивеев (11), 1:1 Вандерсон (48), 2:1 Джоди Лукоки (50), 3:1 Клаудиу Кешерю (52), 4:1 Клаудиу Кешерю (69), 5:1 Клаудиу Кешерю (73-дузпа)

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата.
3 - Абел Анисе получава медицинска помощ, след като устата му беше разбита. За кратко се наложи да излезе извън игрището, след което се върна и продължи.
5  ГРЕДА! Джоди Лукоки нахлу отлично вдясно и стреля по земя, топката се отби в дясната греда на вратата, пазена от Игор Акинфеев.
11  ГОЛ! Игор Дивеев дава преднина на ЦСКА (Москва) - 0:1! 19-годишният играч на руския гранд засече центриране на Никола Влашич от фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл на Ренан.
15
 ГРЕДА! Марселиньо за малко да изравни. Асът на Лудогорец засече с глава центрираната топка, която срещна напречната греда, след като Акинфеев я отклони. Кешерю опита добавка, но стреля неточно в аут.
20  Aкинфеев не позволи на домакините да изравнят. Кешерю получи подаване от Недялков и отправи точен удар, който легендата на ЦСКА (Москва) отрази с вещина.
24  Нов шанс за "орлите". Вандерсон и Марселиньо размениха подавания, последният продължи с пробива си през центъра, последва двойно подаване с Кешерю. След това Марселиньо опита изстрел с левия крак, пращайки топката над гредата.
30 - Удар от дистанция на Иван Обляков, топката прелетя високо над вратата на Лудогорец.
33  Отлична намеса на Ренан. Влашич центрира в наказателното поле на българите, търсейки Фернандес. Натурализираният руски национал се пребори с Вандерсон за топката и отправи удар към близкия ъгъл, който стражът на Лудгогорец спаси с една ръка.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОООЛ! Вандерсон бележи за 1:1! Сисиньо нахлу опасно в наказателното поле на гостите, топката беше изчистена от краката му, като попадна право във Вандерсон, който стреля от воле и прокарвайки я под плонжа на Акинфеев.
50  ГОООО! 2:1 за Лудогорец! И Лукоки прониза Акинфеев! Антон Недялков центрира отляво по земя, като няколко играчи на ЦСКА (Москва) се разминаха с топката. Пред Акинфеев Лукоки я засече в долния му десен ъгъл и "орлите" постигнаха обрат, повеждайки в резултата.
52
 ГОООЛ! "Орлите" се забавляват, Кешерю прави 3:1! Страхотен гол на румънеца, който стреля от воле с левия крак от границата на наказателното поле, наказвайки Акинфеев. Кешерю отбеляза в долния десен ъгъл на руския страж за радост на публиката на "орлите"
54  Виктор Гончаренко търси промяна. Илзат Ахметов заменя Нишимура.
54  Младата звезда на ЦСКА Фьодор Чалов също се появява на терена, Яка Бижол излиза.
69  ГОООЛ! Кешерю с втори гол, Лудогорец все по-близо до победата! Недялков с още една асистенция. Защитникът напредна отляво и центрира по тревата към точката на дузпата, откъдето Кешеру отново порази целта с мощен изстрел.
71  Кучаев е сменен от Лукас Сантос.
72  ДУЗПА! Игор Акинфеев фаулира Марселиньо и съдията отсъжда 11-метров наказателен удар.
72  Жълт картон за вратаря на гостите.
73  ГОООЛ! Кешерю реализира в долния ляв ъгъл на Акинфеев! Лудогорец вече води с 5:1!
74  Марселиньо излиза и обира овациите на публиката, Гуралски влиза в игра.
84  Лукоки отстъпва място на Жоржиньо.
85   Жълт картон за Сисиньо.
86  Авторът на хеттрик тази вечер Кешерю също излиза. Румънският национал е заменен от Дан Битон.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец отвя ЦСКА (Москва) с 5:1.

Ludogorets (Bul)
ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан, 4.Сисиньо , 21.Драгош Григоре, 90.Рафаел Форстър, 3.Антон Недялков, 12.Абел Анисе, 25.Стефан Баджи, 92.Джоди Лукоки  (84  17.Жоржиньо), 84.Марселиньо (74  44.Яцек Гуралски), 88.Вандерсон , 28.Клаудиу Кешерю    (86  8.Дан Битон)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 30.Козмин Моци, 44.Яцек Гуралски, 18.Светослав Дяков, 8.Дан Битон, 10.Якуб Швиерчок, 17.Жоржиньо
Треньор: Станислав Генчев

Image result for cska moscow emblem
ЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев , 78.Игор Дивеев , 23.Хьодур Магнусон, 62.Вадим Карпов , 29.Яка Бижол (54  9.Фьодор Чалов), 2.Марио Фернандес, 25.Кристиян Бистрович, 98.Иван Обляков, 20.Константин Кучаев (71  11.Лукас Сантос), 8.Никола Влашич, 19.Такума Нишимура (54  7.Илзат Ахметов)
Резерви: 1.Иля Помазун, 7.Илзат Ахметов, 11.Лукас Сантос, 53.Максим Елеев, 71.Наяир Тикнизян, 87.Константин Марадишвили, 9.Фьодор Чалов
Треньор: Виктор Гончаренко

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Ирфан Пелито (БиХ)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

ГОЛОВЕТЕ НА ЛУДОГОРЕЦ (Кадри: "Спортал"):