Ливърпул победи Аякс с 1:0 като домакин в дербито от предпоследните двубои в група D на Шампионската лига. Единственото попадение падна в 58-ата минута на мача, а негов автор стана 19-годишният Къртис Джоунс.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В другата среща от групата, която се игра по същото време, Мидтиланд на Божидар Краев завърши при 1:1 с Аталанта като гост. Българинът започна двубоя от пейката и остана там през цялото време. Тимът му поведе в 13-ата минута с гол на Шолц, но Ромеро изравни в 79-ата.

Ливърпул е начело в класирането с 12 точки и със сигурност продължава напред, Аталанта е на втора позиция с 8 точки на една пред Аякс преди битката помежду им от последния кръг на 9 декември. Мидтиланд на Божидар Краев пък е твърдо последен с 1 точка.