Манчестър Сити постигна първа победа през новия сезон във Висшата лига, след като се наложи с 3:0 над Уест Хям в мач от втория кръг, който продължи 101 минути.
Българският национал Мартин Петров игра 77 минути за “гражданите”, когато бе заменен от Кевин Етуху. След центриране на Петров в 65-ата минута и неумело изчистване на защитата на “чуковете” падна и първия гол за Сити, когато се разписа Даниел Стъридж. Други попадения вкара Блумер Елано в 70-ата и 76-ата минута.
Уест Хям игра над 50 минути с човек по-малко. В 38-ата минута Марк Ноубъл бе изгонен за втори жълт картон.
Въпреки победата, неволите за Манчестър Сити продължават. След като Валери Божинов скъса ахилес, Бенджани Мварувари и Дарайъс Васел са контузени, сега капитанът на тима Майка Ричардс също получи тежка травма.
В 47-мата минута на мача Ричардс и другият централен бранител на „гражданите” Тал Бен Хаим жестоко си сблъскаха главите. Лекарският екип на Сити се занимаваше с главата на бранителя цели 7 минути преди той да бъде изнесен от терена на носилка, с кислородна маска и яка на врата за обездвижване. Ричардс бе незабавно откаран в местна болница, като все още не е ясно какво е неговото състояние./БЛИЦ