Аржентина и Чили завършиха при 1:1 в първа среща за двата тима на Копа Америка. Битката в Рио де Жанейро започна с жест на домакините към легендата Диего Марадона, който беше почетен със светлинно 3D шоу, но страната му не успя да спечели в трети пореден мач.

"Гаучосите" поведоха с 1:0 в 33-ата минута с попадение на звездата на тима Лионел Меси, разписал се от статично положение. Капитанът на аржентиниците вече има общо 73 гола за националния тим и 39 в официални мачове, с което подобри рекорда на Габриел Батистута.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Четвърт час след почивката Артуро Видал пропусна от дузпа, но Едуардо  Варгас направи добавка и оформи крайното 1:1. Десет минути преди края Николас Гонзалес се размина с това да донесе победата на Аржентина, но ударът му с глава премина над вратата.

В другата среща от групата Парагвай победи Боливия с 3:1.

В класирането води Парагвай с 3 точки, следват Аржентина и Чили с по 1, а Уругвай и Боливия имат по нула. Напред продължават първите четири тима.