Милан започна с изненадваща издънка началото в Серия “А”, след като допусна загуба насред “Джузепе Меаца” с 1:2 от новака Болоня. За домакините дебют направи звездата Роналдиньо, в състава се завърна и Андрей Шевченко, игра и новото попълнение Матьо Фламини, но нищо не помогна на тима да стигне поне до равенството. Карло Анчелоти започна в атака с Индзаги и Роналдиньо, а по-късно се появи и Шева. Двубоят като резерва започна друг бразилец – Пато, който се появи по-късно в игра, но и той не направи нищо, за да помогне на Милан. Гостите поведоха след гол на Марко ди Вайо още в 18-ата минута, но Амброзини изравни в 41-ата. През второто полувреме гостите отново дръпнаха напред в резултата, в 79-ата минута след попадение на Валиани, което шокира феновете на Милан.
Рома също се издъни на старта и допусна равенство у дома – 1:1 срещу Наполи. Акуилани изведе домакините напред в резултата в 29-ата минута, а Хамсик оформи крайното 1:1 в 55-ата минута./БЛИЦ