ГРУПА „С“ - ТУК    ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Австрия победи с 1:0 Украйна в директна битка за класиране от група "С". Тимът на Франко Фода постигна ценния успех с гол на Кристоф Баумгартнер и зае втората позиция в крайното класиране на групата. Украйна е на трета позиция с 3 точки и голова разлика 4:5 и ще се надява да се класира към 1/8-финалите чрез най-добрите четири отбора. Активът им обаче може да не бъде достатъчен да се наредят сред даващите право за елиминациите места.

Нидерландия спечели групата с три победи и 9 точки, докато Австрия е с 6. Последното място е за Северна Македония, която е без спечелена точка.

След спокойни 20-ина минути Австрия успя да излезе напред в резултата. Алаба центрира от корнер, а пред вратата Кристоф Баумгартнер успя да изпревари бранител и да чукне топката с крак, а тя влезе във вратата на Украйна.

Тимът на Андрий Шевченко отвърна с хубава атака. Шапаренко проби отляво и стреля. Бахман успя да избие, а Ярмоленко не успя да засече топката във вратата.

Австрийците пък пропуснаха да предрешат изхода в своя полза в последните минути на първото полувреме. Лаймер получи топката в наказателното поле, навлезе навътре и стреля, но Бушчан боксира. Арнаутович пък направи невероятен пропуск още в следващата атака на Австрия. Той получи топката на точката на дузпата абсолютно сам срещу Бушчан, но не успя да уцели добре топката и тя се търкули в аут.

В последната минута Арнаутович направо още един пропуск. Защитник подари топката на Забитцер, който потърси нападателя. Арнаутович стреля слабо от границата на наказателното поле и Бушчан улови.

Украйна не успяваше да осъществи нужния натиск, а единственото добро положение до последните минути бе възможност за автогол от страна на Лайне. Той се опита да изчисти топката при центриране, но я насочи към собствената си врата. Вратарят Бахман успя да избие с мъка.

До края на мача Украйна не успя повече да застраши вратата на Австрия и заслужено загуби срещата. През целия мач момчетата на Шевченко не създадоха нито едно чисто положение за гол.

На 1/8-финалите Австрия ще се изправи срещу Италия.

Украйна - Австрия 0:1
0:1 Кристоф Баумгартнер (21)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
21- ГОЛ ЗА АВСТРИЯ! Алаба центрира от корнер, а пред вратата Кристоф Баумгартнер успя да изпревари бранител и да чукне топката с крак, а тя влезе във вратата на Украйна - 1:0!
30- Шапаренко проби отляво и стреля. Бахман успя да избие, а Ярмоленко не успя да засече топката във вратата
39- Лаймер получи топката в наказателното поле, навлезе навътре и стреля, но Бушчан боксира
42- Невероятен пропуск на Арнаутович. Звездата на Австрия получи топката на точката на дузпата абсолютно сам срещу Бушчан, но не успя да уцели добре топката и тя се търкули в аут
44- Нов пропуск на Арнаутович. Защитник подари топката на Забитцер, който потърси Арнаутович. Нападателят стреля слабо от границата на наказателното поле и Бушчан улови
45- Край на първото полувреме
_________________

46- Начало на втората част
62- Циганков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Лайнер в опита си да изчисти насочи към своята врата, но Бахман внимаваше и изби.
90+3- Край на мача!

Украйна: 1. Георгиу Бушчан, 5. Серхий Сьодорчук, 7. Андрий Ярмоленко, 8. Руслан Малиновски (46-15. Виктор Циганков), 9. Роман Йеремчук, 10. Микола Шапаренко (62-11. Марлос), 13. Илия Забарни, 16. Витали Миколенко (85-19. Артьом Беседин), 17. Олександър Зинченко, 21. Олександър Караваев, 22. Микола Матвиенко
Резерви: 12. Андрий Пятов, 23. Анатоли Трубин, 2. Едуард Собол, 3. Хеорхи Судаков, 4. Серхий Кривцов, 6. Тарас Степаненко, 11. Марлос, 14. Йевхен Макаренко, 15. Виктор Циганков, 19. Артьом Беседин, 24. Олександър Тимчук, 26. Артьом Довбик
Селекционер: Андрий Шевченко

Австрия: 13. Даниел Бахман, 21. Щефан Лайнер, 3. Александър Драгович, 4. Мартин Хинтерегер, 8. Давид Алаба, 23. Хавер Шлагер, 24. Конрад Лаймер (74-6. Стефан Илсанкер), 10. Флориан Грилиш, 19. Кристоф Баумгартнер (36-18. Алесандро Шопф), 9. Марсел Забицер, 7. Марко Арнаутович (90-5. Саша Калайджич)
Резерви: 1. Александър Шлагер, 12. Павао Первен, 2. Андреас Улмер, 5. Стефан Пош, 6. Стефан Илсанкер, 11. Михаел Грегорич, 15. Филип Лайнхарт, 16. Кристофър Тримел, 17. Луис Шауб, 18. Алесандро Шопф, 20. Карим Онисиво, 25. Саша Калайджич
Селекционер: Франко Фода

Съдия: Джунейт Чакър (Турция)
Стадион: Ареан Национал (Букурещ)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия