ГРУПА „В“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Финландия записа първата си победа на европейски първенства, след като надделя с 1:0 над Дания в двубой от група "В" на Евро 2020. Срещата на стадион "Паркен" в Копенхаген беше прекъсната за повече от час в края на първата част, след като звездата на домакините Кристиан Ериксен колабира на терена. Към момента информацията за състоянието му е, че е по-добре и вече е в болница.

Дания започна по-агресивно тази вечер и между петата и 26-ата минута пропусна няколко чудесни възможности, при които вратарят на Финландия Лукаш Храдецки се превърна в герой и отрази удари на Йонас Винд, Пиер-Емил Хьойберг и Кристиан Ериксен.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В последния четвърт час на първото полувреме играта на няколко пъти беше прекъсвана заради инциденти с контузени играчи, за да се стигне до 43-ата минута, когато Кристиан Ериксен колабира на терена. Лекари влязоха на терена и започнаха да се борят за живота му, докато реферът Антъни Тейлър прекъсна мача и изпрати двата тима в съблекалнята.

След повече от час двубоят беше подновен с последните четири минути от първата част. Дания продължи да бъде по-активният отбор. Вместо да вкара обаче, Дания допусна гол в 60-ата минута, когато Жоел Поянпало беше изпуснат и откри резултата с глава (1:0).

Четвърт час по-късно Дания имаше възможност да изравни от дузпа, но Пиер-Емил Хьойберг изпълни твърде леко и вратарят на Финландия се справи. Минути преди края датчаните пропиляха още една страхотна възможност, но не успяха да насочат топката в опразнената врата. До края резултатът остана непроменен и Финландия триумфира въпреки по-агресивната игра на съперника.

Следващата среща на Финландия е на 16 юни (16:00 часа) с Русия, докато Дания играе с Белгия на следващия ден от 19:00 часа.

ДАНИЯ - ФИНЛАНДИЯ 0:1
0:1 Жоел Поянпало (60)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа по-сериозна възможност в мача! Дания изпълни корнер, след който на два пъти Храдецки се прояви и спаси финландците.
7'  Нов шанс за Дания! Удар от дистанция на Йонас Винд, но Храдецки отново е на висота.
15'  Поредна възможност за Дания! Пиер-Емил Хьойберг стреля, но вратарят на Финландия пак е на мястото си.
18'  Удар на Кристиан Ериксен по диагонала, Лукаш Храдецки отново последна преграда пред гола.
26' Пореден пропуск на Дания! Мартин Брайтуайт проби отляво и стреля, но встрани.
30'  Двубоят временно е спрян заради сблъсък между вратаря на Финландия и Йере Уронен.
33'  Поредно прекъсване на играта. Даниел О'Шонеси от Финландия лежи на тревата.
43'  Кошмарна ситуация! Полузащитникът да Дания Кристиан Ериксен колабира на терена, влиза медицински екип. Фенове и играчи се молят за живота му.
45' Двубоят е прекъснат и не е ясно дали ще бъде подновен! Решение за това ще бъде взето в 20:45 часа наше време.
45' Двубоят ще бъде подновен. Двата отбора вече загряват.

45' Двубоят е подновен. Ще бъдат поиграни четири минути от края на първата част.
45'  Матиас Йенсен влиза на мястото на откарания в болница Кристиан Ериксен.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53' Далечен удар на резервата Матиас Йенсен, който излиза в аут. Дания продължава да напада.
59' Пореден удар към финландската врата. Томас Дилейни получи на дъгата на наказателното поле и стреля, но неточно.
60'  ГОООЛ за Финландия! Жоел Похянпало изскочи в наказателното поле и прониза Шмайхел с глава след центриране.
73'  ДУЗПА за Дания! Поулсен бе фаулиран от Араюри в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.
73'  ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Пиер-Емил Хьойберг стреля слабо в долния ляв ъгъл и Храдецки улови с лекота.
80' Страхотен шанс за Дания, но топката е изчистена миг преди да достигне до Мартин Брайтуайт.
86'  Дания се размина със 100%-ово положение за гол. Центриране от дясно, вратарят на Финландия увисна, но футболист да Дания не успя да насочи топката в опразнената врата.
90+2' Претенции за дузпа от страна на Дания, но реферът отсъди фаул в атака на Корнелиус, който игра с ръка.
90+4' Край на срещата.

Danish Football Association & National Team Logo [eps] - Denmark National  Football Team Logo | Transparent PNG Download #1072309 - VippngДАНИЯ: 1. Каспер Шмайхел, 4. Симон Кяер (63   3. Яник Вестергор), 5. Йоаким Мееле, 6. Андреас Кристенсен, 8. Томас Дилейни (76  17. Йенс Ларсен), 9. Мартин Брайтуайт, 10. Кристиан Ериксен (45   24. Матиас Йенсен), 18. Даниел Вас (76'  21. Андреас Корнелиус), 19. Йонас Винд (63  11. Андреас Сков Олсен), 20. Юсуф Поулсен, 23. Пиер-Емил Хьойберг
Резерви: 16. Йонас Льосл, 22. Фредерик Рьонов, 2. Йоаким Андерсен, 12. Каспер Долберг, 14. Микел Дамсгор, 16. Кристиан Норгард, 21. Андреас Корнелиус, 24. Матиас Йенсен, 26. Николай Бойлесен

Finland national football team - WikipediaФИНЛАНДИЯ: 1. Лукас Храдецки, 2. Паулус Араажури, 3. Даниел О'Шонеси, 4. Йоона Тойвио, 6. Глен Камара, 8. Робин Лод , 10. Теему Пуки (76  19. Йони Кауко), 14. Тим Спарв  (76  11. Расмус Шулер), 18. Йере Уронен, 20. Жоел Поянпало  (84  26. Маркус Форс) , 22. Юка Райтала (90  5. Лео Вайсанен)
Резерви: 12. Йесе Йоронен, 23. Анси Якола, 7. Робърт Тейлър, 9. Фредрик Йенсен, 13. Пири Сойри, 16. Николас Хамалайнен, 19. Йони Кауко, 21. Ласи Лапалайнен, 25. Робърт Иванов

Стадион: "Паркен" (Копенхаген)
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ