ГРУПА „Е“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Испания и Полша завършиха при резултат 1:1 своя двубой от група "Е" на Евро 2020. Алваро Мората бе точен за "Ла Фурия", докато Робърт Левандовски се разписа за тима на Пауло Соуса. Този резултат завърза много групата, като всеки един тим има шансове за класиране. Лидерът Швеция е с 4 точки, Словакия има 3, Испания е с 2, а Полша с 1.

Домакините успяха да излязат напред в резултата в 24-ата минута. Морено опита да стреля по диагонал към вратата на Полша, но се получи асистенция към Алваро Мората, който от 3-4 метра не сгреши. Попадението бе прегледано от ВАР, след което зачетено.

В края на първото полувреме пред Левандовски се откри отличен шанс. Свидерски изстреля мощен удар, който нацели дясната греда. Топката се върна в краката на Лева, който пък от няколко метра в прати точно във вратаря на Испания.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Голмайсторът на Байерн обаче не пропусна в 53-ата минута. Той се извиси над трима защитници на Испания и с глава простреля Симон за 1:1. Само няколко минути по-късно Испания получи възможност да излезе отново напред в резултата. Съдията Даниеле Орсато отсъди малко пресилена дузпа за "Ла Фурия", след като бе извършено нарушение срещу Морено, но след като той вече бе подал топката. Потърпевшият обаче уцели страничната греда при изпълнението на наказателния удар. Топката се върна на крака на Мората, който пък не успя да уцели вратата.

Мората пропусна да се превърне в герой за Испания. В 83-ата минута той се озова на отлична позиция на няколко метра от вратата, но не успя да реализира.

До края на срещата не падна нов гол и срещата завърши при резултат 1:1.

В последният кръг на груповата фаза Испания се изправя срещу Словакия, а в другия двубой ще премерят сили Швеция и Полша.

Испания - Полша 1:1
1:0 Алваро Мората (24), 1:1 Робърт Левандовски (53)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
24- ГОЛ ЗА ИСПАНИЯ! Морено опита да стреля към вратата на Полша, но се получи асистенция към Алваро Мората, който от 3-4 метра не сгреши. Попадението бе прегледано от ВАР, след което зачетено!
43- Невероятен пропуск на Левандовски! Свидерски изстреля мощен удар, който нацели дясната греда. Топката се върна в краката на Левандовски, който пък от няколко метра я прати точно във вратаря на Испания
45- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
53- ГОЛ ЗА ПОЛША! Левандовски надскочи трима бранители на Испания и с глава прати топката в мрежата за 1:1!
57- Дузпа за Испания! Якуб Модер настъпи Морено, но след като той вече бе подал топката. Съдията прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка
58- Греда! Морено нацели страничната греда при изпълнението си, а при добавката Мората прати топката извън очертанията
77- Родри получи топката фронтално срещу вратата и стреля, но Швесни спаси!
83- Мората направи невероятен пропуск, като от 4-5 метра не успя да прати топката във вратата
90- 5 минути продължение
90+5- Край на мача!

Испания: 23. Унай Симон, 6. Маркос Йоренте, 4. Пау Торес, 24. Аймерик Лапорт, 18. Жорди Алба, 16. Родри, 8. Коке (68-22. Пабло Сарабия), 26. Педри,  9. Жерар Морено (68-17. Фабиан Руис), 7. Алваро Мората (87-21. Микел Оярсабала), 19. Дани Олмо (63-11. Феран Торес)
Резерви: 1. Давид де Хеа, 13. Роберт Санчес, 2. Сесар Аспиликуета, 3. Диего Йоренте, 10. Тиаго Алкантара, 11. Феран Торес, 12. Ерик Гарсия, 14. Хосе Гая, 17. Фабиан Руис, 20. Адама Траоре, 21. Микел Оярсабала, 22. Пабло Сарабия
Селекционер: Луис Енрике

Полша: 1. Войчех Шчесни, 5. Ян Беднарек (86-3. Павел Давидович), 9. Роберт Левандовски, 11. Карол Свидерски (66-19. Пржемислав Франковски), 14. Матеуш Клих (54-6. Качпер Козловски), 15. Камил Глик, 16. Якуб Модер(86-8. Карол Линети), 18. Бартош Бережински, 20. Пьотър Жиелински, 21. Камил Йозвяк, 26. Тимотеуш Пучаш
Резерви: 12. Лукаш Скорупски, 22. Лукаш Фабиански, 3. Павел Давидович, 4. Томаш Кедзиора, 6. Качпер Козловски, 8. Карол Линети, 13. Мачией Рибус, 17. Пржемислав Плачета, 19. Пржемислав Франковски, 23. Давид Ковнацки, 24. Якуб Швиерчок, 25. Михал Хелик
Селекционер: Пауло Соуса

Съдия: Даниеле Орсато (Италия)
Стадион: "Ла Картуха", Севиля
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ