Рекордьорът с 13 европейски клубни титли Реал (Мадрид) срази победителя в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 на Олимпийския стадион във финландската столица Хелзинки и за пети път спечели Суперкупата на Европа след 2002, 2014, 2016 и 2017 година. Давид Алаба (37) и Карим Бензема (65) бяха точки за "кралете", които изравниха Барселона и Милан, имащи също по пет трофея.

И двата тима имаха своите шансове през първата част, в която инициативата бе на страната на "кралския" клуб, а "орлите" чакаха своя шанс на контраатаки. В 14-а минута вратарят на "белия балет" Тибо Куртоа направи първото спасяване в мача след удар на Дайчи Камада. Три минути по-късно испанският гранд отвърна на удара и Ндика трябваше да чисти през голлинията след удар на Винисиус Жуниор, който бе непокрит и получи топката от Карим Бензема.

В 24-а минута Ансгар Кнауф отново принуди Куртоа да се намесва добре. След още 13 минути игра пък "кралският" клуб нанесе своя удар и поведе с гол на Давид Алаба. Австриецът се разписа на празна врата след асистенция на Каземиро. В 41-ата минута Реал можеше да удвои аванса си, но след удар на Бензема топката премина на сантиметри покрай вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Носителят на Шампионската лига продължи да доминира и след почивката, а в 55-ата минута след многоходова комбинация Ферлан Менди центрира и Винисиус отправи удар, спасен от Трап с вещина. Шест минути по-късно Каземиро нацели напречната греда с удар от около 20 метра.

В 65-ата минута Давид Алаба изведе Винисиус Жуниор по лявото крило, а бразилецът напредна в наказателното поле и намери Карим Бензема, който се разписа за 2:0. До края на срещата футболистите на Карло Анчелоти разиграваха добре и не дадоха шанс на Айнтрахт да намали изоставането си. В 85-ата минута в игра за "кралете" от резервната скамейка влязоха новите попълнения Антонио Рюдигер и Орелиен Чуамени, които направиха официалния си дебют с белия екип.

РЕАЛ (МАДРИД) - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 2:0
1:0 Давид Алаба (37), 2:0 Карим Бензема (65)

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал (8522. Антонио Рюдигер), 3. Едер Милитао, 4. Давид Алаба , 23. Ферлан Менди, 8. Тони Кроос (8518. Орелиен Чуамени), 10. Лука Модрич (6721. Родриго), 14. Каземиро, 15. Федерико Валверде (7625. Едуардо Камавинга), 20. Винисиус Жуиниор (8519. Дани Себайос), 9. Карим Бензема
Резерви: 13. Лунин, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 17. Лукас Лейва, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 21. Родриго, 22. Антонио Рюдигер, 24. Мариано Диас, 25. Едуардо Камавинга
Треньор: Карло Анчелоти (Италия)

Айнтрахт (Франкфурт): 1. Кевин Трап, 18. Алмами Туре (7021. Лукас Аларио ), 25. Кристофер Ленц, 2. Обите Ндика, 35. Тута, 17. Себастиан Роде (5827. Марио Гьотце), 8. Джибрил Соу, 15. Дайчи Камада, 29. Йеспер Линдстрьом (589. Рандал Коло Муани), 19. Рафаел Боре, 36. Ансгар Кнауф
Резерви: 11. Фариде Алиду, 40. Диант Рамай, 21. Лукас Аларио, 22. Тимоти Чандлър, 20. Макото Хасебе, 23. Йенс Хауге, 9. Рандал Коло Муани, 27. Марио Гьотце, 6. Кристиян Якич, 5. Хрвойе Смолчич, 31. Йенс Граал
Треньор: Оливер Гласнер (Австрия)

Стадион: Олимпийски, Хелзинки
Съдия: Майкъл Оливър (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия