Ойпен и Льовен завършиха зрелищно 3:3 в среща от 29-ия кръг на белгийския елит. Българският национал Кристиян Малинов започна като титуляр за гостите от Льовен и реализира първия гол във вратата на противника.

Още в 8-ата минута Смаил Превляк пропусна дузпа за домакините, а в 27-ата минута Кристиян Малинов се разписа и даде аванс на своя тим. За бившия халф на ЦСКА днешното попадение е второ с екипа на Льовен.

Отговорът на Ойпен дойде само две минути по-късно с гол на Джонатан Херис, но в 36-ата минута гостите отново поведоха с попадение на Тома Анри. Нолидж Мусона изравни в 43-ата минута от дузпа.

През втората част двата тима си размениха още по един гол. В 55-ата минута Ксавие Марсе изведе Льовен напред за трети път, но с втория си гол от началото на мача в 67-ата минута Мусона за пореден път възстанови равенството.

След драматичното реми Льовен е шести в класирането с актив от 44 точки. Ойпен е 13-и с 37 точки.