ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Бразилия се развихри за едно полувреме и размаза Южна Корея с 4:1 в последния мач на стадион „974“ от 1/8-финалите на Световното първенство в Катар, а още утре съоръжението ще бъде разрушено. Винисиус Жуниор (7), Неймар (13-дузпа), Ричарлисон (29) и Лукас Пакета (36) вкараха головете за класирането на 1/4-финалите, където Селесао ще се изправи срещу Хърватия, след като „ватрените“ елиминираха Япония след драма с дузпи - 1:1 в редовното време и след продълженията. Сьонг-Хо Паик (76) реализира красив почетен гол за корейците, които отпадат от надпреварата.

Играчите на Тите взеха инициативата още от първия съдийски сигнал и поведоха в 7-ата минута, когато Рафиня нахлу отдясно в наказателното поле и пусна пас, а топката премина през куп от играчи и стигна до непокрития Винисиус Жуниор, който вкара с техничен удар за 1:0.

Три минути след гола Ричарлисон се пребори за топката с Ву-Йон Юнг, който го фаулира в наказателното поле и Клеман Тюрпен не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Неймар, който изпълни технично и вкара за 2:0, записвайки 75-и гол с националната фланелка и доближавайки се на две попадения от легендата Пеле, който отправи послание преди мача от болница в Сао Пауло, където е настанен за лечение. Бразилският фенове пък показват подкрепата си за Краля на футбола от трибуните на стадиона в Доха.

В 16-ата минута бразилският страж Алисон трябваше да се намесва след коварен удар на Хи-Чан Хван, избивайки топката в корнер. Последва и още един удар от корейците, който този път мина високо над напречната греда.

Бразилската доминация продължи и в 29-ата минута Ричарлисон се позабавлява, жонглирайки с топката, а след това бе изведен от Тиаго Силва и без никакви проблеми вкара в корейската мрежа за 3:0. След това нападателят изпълни традиционния си танц на Гълъба заедно със селекционера Тите.

Кошмарът за корейците не свърши и в 36-ата минута Неймар изведе Винисиус Жуниор в наказателното поле, а той копна топката към бялата точка за изпълнение на дузпи, откъдето Лукас Пакета шутира от въздуха и я прати във вратата за 4:0.

В добавеното време на първата част Ричарлисон излезе очи в очи с корейския вратар, който този път се справи и изби удара на нападателя.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Веднага след почивката Хьон-Мин Сон се измъкна от защитник и имаше шанс да се разпише, но Алисон изби удара му в корнер. Бразилците обаче не спираха да се забавляват и в 54-ата минута Рафиня бе близо до гола след комбинация с Пакета, финтове и техничен удар, но Сьонг-гю Ким спаси с вещина.

Неймар показа добра техника в 62-ата минута и проби прекрасно през центъра на терена, след което изведе Рафиня в наказателното поле, а неговият удар бе отразен от Сьонг-гю Ким. Шест минути след това Хи-Чан Хван шутира, но ударът му бе блокиран от падналия пред голлинията Ги-Сунг Чо, който бе в положение на засада.

Бразилците намалиха оборотите и в 76-ата минута след центриране от статично положение Каземиро не изчисти добре топката, а резервата Сьонг-Хо Паик с удар от въздуха преодоля Алисон за 4:1. Четири минути след това бразилският вратар бе заменен и шанс за изява получи третият страж на Селесао Уевертон. Така селекционерът Тите пусна в игра до момента всички повикани 26 футболисти за Световното в Катар.

В 89-ата минута Габриел Мартинели центрира от аутлинията и Даниел Алвеш опита атрактивен ножичен удар, но топката бе избита в корнер. До края на мача и при четири минути добавено време нямаше други интересни ситуации.

Така Бразилия се класира за 1/4-финалната фаза, където ще срещне Хърватия.

БРАЗИЛИЯ - ЮЖНА КОРЕЯ 4:1
1:0 Винисиус Жуниор (7), 2:0 Неймар (13-дузпа), 3:0 Ричарлисон (29), 4:0 Лукас Пакета (36), 4:1 Сьонг-Хо Паик (76)

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на двубоя.
7 - ГОООЛ за Бразилия! Рафиня навлезе в наказателното поле и пусна топката към точката на дузпата, а тя премина през куп от играчи и стигна до непокрития Винисиус Жуниор, който с техничен удар вкара за 1:0.
10 - ДУЗПА за Бразилия! Ричарлисон бе фаулиран от Ву-Йон Юнг и реферът мигновено посочи бялата точка.
13 - ГОООЛ за Бразилия! Неймар вкара дузпата за 2:0, а това е 75-и гол за него с националната, доближавайки се на два от легендата Пеле.
16 - Хи-Чан Хван опита да изненада Алисон и опита късмета си с коварен удар от далечна дистанция, но бразилският страж изби в корнер.
24 - Данило опита удар, но Сьонг-гю Ким излезе и улови топката.
29 - ГОООЛ за Бразилия! Ричарлисон жонглира няколко пъти с топката, а след това бе изведен от Тиаго Силва и без никакви проблеми вкара за 3:0.
34 - Каземиро шутира отдалеч в аут.
36 - ГОООЛ за Бразилия! Неймар изведе Винисиус Жуниор в наказателното поле, а той подаде към Лукас Пакета, който с удар от въздуха се разписа за 4:0.
44 - Лукас Пакета не подаде на Неймар и с левия крак отправи неточен удар.
45+3 - Ричарлисон направи фрапантен пропуск сам срещу вратаря на Южна Корея.
45+5 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Рафиня стреля от наказателното поле, но вратарят улови.
47 - Хьон-Мин Сон се измъкна от бразилската защита и отправи удар, но Алисон с върха на пръстите изби в корнер.
54 - Рафиня комбинира с Пакета, направи няколко финта и шутира технично, а корейският страж спаси и секунди по-късно удар на Винисиус Шуниор излезе в корнер след рикошет.
57 - Рафиня шутира от пряк свободен удар пред наказателното поле, но топката се отби в стената и излезе в корнер.
62 - За пореден път Рафиня навлезе в наказателното поле и пак не успя да преодолее Сьонг-гю Ким.
68 - След неразчетени действия на Данило топката падна на крака на Хи-Чан Хван, който шутира, но ударът му бе блокиран от падналия Ги-Сунг Чо, който бе в положение на засада.
76 - ГОООЛ за Южна Корея! След центриране от статично положение Каземиро не изчисти добре топката, а резервата Сьонг-Хо Паик с удар от въздуха преодоля Алисон за 4:1.
89 - Габриел Мартинели центрира от аутлинията и Даниел Алвеш опита атрактивен ножичен удар, но топката бе избита в корнер.
90+4 - Край на мача! Бразилия отвя Южна Корея с 4:1 и се класира за 1/4-финал срещу Хърватия.

Бразилия (4-2-3-1): 1. Алисон (81 12. Уевертон) – 14. Едер Милитао (6313. Дани Алвеш), 4. Маркиньос, 3. Тиаго Силва (К), 2. Данило (7224. Бремер) – 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета – 11. Рафиня, 10. Неймар  (8021. Родриго), 20. Винисиус Жуниор  (7226. Габриел Мартинели) – 9. Ричарлисон
Резерви: 12. Уевертон, 23. Едерсон, 8. Фред, 13. Дани Алвеш, 15. Фабиньо, 17. Бруно Гимараеш, 19. Антони, 21. Родриго, 22. Евертон, 24. Бремер, 25. Педро, 26. Габриел Мартинели
Селекционер: Тите

Южна Корея (4-2-3-1): 1. Сьонг-гю Ким – 15. Мун-Хван Хим, 4. Мин-Джае Ким, 19. Йон-Гвон Ким, 3. Джин-су Ким (4614. Чул Хонг) – 6. Ин-Бом Хванг (658. Сьонг-Хо Паик ), 5. Ву-Йон Юнг  (4613. Юн-Хо Сон) – 11. Хи-Чан Хван, 10. Джае-Сун Лий (7418. Канг-Ин Лий), 7. Хюн-мин Сон – 9. Ги-Сунг Чо (8016. Уй-Джо Хванг)
Резерви: 12. Бум-Кюн Сонг, 21. Хьон-Ву Жо, 2. Йонг-Гю Йон, 8. Сьонг-Хо Паик, 13. Юн-Хо Сон, 14. Чул Хонг, 16. Уй-Джо Хванг, 17. Санг-Хо На, 18. Канг-Ин Лий, 20. Кюнг-Вон Квон, 22. Чанг-Хун Квон, 23. Тае-Хван Ким, 24. Ю-Мин Чо, 25. Ву-Йонг Жонг, 26. Мин-Кю Сонг
Селекционер: Пауло Бенто (Португалия)

Стадион, „974“, Доха
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР