ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Япония победи Испания с 2:1 в последен мач от група Е на Мондиала в Катар и зае първото място в класирането, оставяйки съперника си на втора позиция.

Успехът идва по същия начин, по който преди около седмица японците се справиха и с Германия - с два бързи гола в началото на втората част за 2:1. Така на 1/8-финалите Япония ще срещне Хърватия, а Испания ще играе с Мароко.

Азиатците първи имаха възможност да открият резултата, но Джуня Ито не уцели вратата в 8-ата минута. Само три по-късно Алваро Мората изведе Испания с глава за 1:0.

Отново централният нападател на "Ла Фурия" можеше да се разпише в 22-ата след хубав удар от дистанция, но вратарят на Япония се намеси подобаващо.

До края на полувремето имаше още няколко опасни испански атаки, докато японците завършиха без точен удар в рамката на Унай Симон.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Испанският страж бе преодолян със силен удар в началото на втората част, когато Ритсу Доан се разписа за 1:1. По-малко от пет минути след изравнителния гол азиатците вкараха втори. Ао Танака  прекара топката в мрежата от малък ъгъл (2:1). Попадението му първоначално бе отменено, но след ВАР бе зачетено.

Испания пропиля две много добри възможности да стигне до равенството в последните минути на срещата, но Марко Асенсио и Дани Олмо ги пропуснаха.

Япония приключва групата на първо място с 6 точки, Испания е на втора позиция с 4 точки, колкото има и Германия, но "Ла Фурия" е с по-добра голова разлика - 9:3 срещу 6:5 за Бундестима. Коста Рика е на дъното с 3 точки.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

ЯПОНИЯ - ИСПАНИЯ 2:1
0:1 Алваро Мората (11'),  1:1 Ритсу Доан (48'), 2:1Ао Танака (52')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Шанс за Япония! Серхио Бускетс сбърка, топката попадна у Джуня Ито, който стреля покрай вратата.
11' ГООООЛ за Испания! Алваро Мората надскочи бранител в наказателното поле и я заби във вратата  с глава за 1:0.
22' Хубав удар на Мората от дистанция, но вратарят на Япония се справи.
42' Олмо проби и опита изстрел, но ударът му е блокиран от Хидемаса Морита.
45' Нико Уилямс проби по фланга и шутира от малък ъгъл, но спечели само корнер.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  ГООООЛ за Япония!!! Ритсу Доан преодоля испанския вратар със силен удар за 1:1.
52'  ГООООЛ за Япония! Каору Митома подаде топката на Ао Танака, който от малък ъгъл я прати в мрежата. Първоначално попадението бе отменено, но след ВАР реферът го призна.
90'  Марко Асенсио се освободи пространство и стреля от дистанция, но Шуичи Гонда спаси.
90+1'  Дани Олмо се озова очи в очи с вратаря, но Гонда отново се справи.
90+8' Край на мача.

Shirt badge/Association crest ЯПОНИЯ: 12. Шуичи Гонда, 4. Ко Итакура , 14. Джуня Ито, 22. Мая Йошида (К) , 15. Даичи Камада (69'  16. Такехиро Томиясу), 11. Такефуса Кубо (46'  8. Ритсу Доан ), 25. Даизен Маеда (62'  18. Такума Асано), 13. Хидемаса Морита, 5. Юто Нагатомо (46'  9. Каору Митома), 17. Ао Танака  (87  6. Уатару Ендо), 3. Шого Танигучи
Резерви: 1. Ейджи Кавашима, 23. Даниел Шмидт 2. 2. Мики Ямане, 3. Шого Танигучи, 6. Уатару Ендо, 7. Гаку Шибасаки, 8. Ритсу Доан, 9. Каору Митома, 10. Такуми Минамино, 16. Такехиро Томиясу, 18. Такума Асано, 19. Хироки Сакай, 20. Шуто Мачино, 21. Аясе Уеда, 24. Юки Сома, 26. Хироки Ито

Селекционер: Хаджиме Мориясу

Shirt badge/Association crest ИСПАНИЯ: 23. Унай Симон, 2. Сесар Аспиликуета (46'  20. Дани Карвахал), 16. Родри, 4. Пау Торес, 14. Алехандро Балде (69'  18. Жорди Алба), 5. Серхио Бускетс (К), 9. Гави (68' 25. Ансу Фати), 26. Педри, 12. Нико Уилямс (57'   11. Феран Торес), 7. Алваро Мората  (57' 10. Марко Асенсио), 21. Дани Олмо
Резерви: 1. Роберт Санчес, 13. Давид Рая, 3. Ерик Гарсия, 6. Маркос Йоренте, 8. Коке, 10. Марко Асенсио, 11. Феран Торес, 15. Уго Гиямон, 17. Йереми Пино, 18. Жорди Алба, 19. Карлос Солер, 20. Дани Карвахал, 22. Пабло Сарабия, 24. Аймерик Лапорт, 25. Ансу Фати
Селекционер: Луис Енрике

Стадион: Халифа Интернешънъл стейдиъм (Доха)
Съдия: Виктор Гомеш (ЮАР)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР