Трансферът на Димитър Бербатов в Ман Юнайтед ще бъде обявен най-късно до 48 часа. Това съобщи „Скай спортс” на полувремето на мача за Суперкупата, който „червените дяволи” загубиха с 1:2 от Зенит в Монако. Руският тим игра по-добре и заслужено се поздрави с успеха, като по този начин след купата на УЕФА добави още един трофей във витрината си. Звездата на тима от Санкт Петербург Погребняк откри резултата в края на полувремето. Португалецът Дани направи отличен дебют за Зенит, след като вкара хубав гол след дрибъл в 59-ата минута. В 73-ата минута Тевес прекрасно подаде на Видич и сръбският защитник на Манчестър Юнайтед намали на 1:2 от непосредствена близост. „Червените дяволи” обаче показаха пълна безпомощност в атака и сър Алекс Фъргюсън очаква този проблем да бъде разрешен с привличането на Димитър Бербатов. В самия край Полс Скоулс получи втори жълт и респективно червен картон. Халфът вкара гол с ръка и реферът заслужено го отстрани. Зенит пък доказа, че не е случаен отбор и тепърва ще разгръща огромния си потенциал/БЛИЦ.

Манчестър Юнайтед – Зенит 1:2

0:1 Погребняк (44), 0:2 Дани (59), 1:2 Видич (74)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Невил, Евра, Фърдинанд, Андерсон (Парк), Рууни, Видич, Нани, Скоулс,Флетчър (О Шей),Тевес
Зенит: Малафеев, Крижанац (Широков), Домингес (Аршавин), Сирл, Зирянов, Дани,Анюков,Денисов,Пюгренер(Радимов),Тимосчук,Погребняк
Главен съдия: Клаус Бо Ларсен (Дан)
Червен картон: Пол Скоулс (М-90)