ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Шампионът на Азия Ал Хилал хвърли голямата бомба на Световното клубно първенство и се класира за финала след 3:2 над първенеца на Южна Америка - Фламенго (Бразилия), с което стана първият тим от Саудитска Арабия с подобно постижение.

Големият съперник на новия отбор на Кристиано Роналдо (Ал Насър) поведе още в четвъртата минута след гол от дузпа на Салем Ал Даусари (1:0).

Фламенго успя да изравни в 20-ата с попадение на Педро (1:1).

В продължението на първата част Ал Хилал получи втора дузпа за игра с ръка на Жерсон, който бе изгонен с втори жълт картон.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Салем Ал Даусар се разписа от бялата точка за втори път в мача за 2:1.

След час игра тимът от Саудитска Арабия пропусна чудесна възможност да довърши съперника, а ударът на Халифах Ал Даусари срещна напречната греда.

Десет минути след това авторът на два гола в мача Салем Ал Даусари подаде на Лусиано Вието и той се разписа за 3:1.

Това обаче не беше всичко в мача и в първата минута от добавеното време Педро оформи крайното 2:3 с попадение за Фламенго.

Утре от 21:00 часа е другият полуфинал на турнира между европейския клубен шампион Реал Мадрид (Испания) и Ал Ахли (Египет), участващ с домакинската квота на шампиона на Африка Видад Казабланка (Мароко).