“Мърсисайдци” надвиха на своя “Анфилд” холандския шампион ПСВ Айндховен по безапелационен начин. Възпитаниците на испанския мениджър Рафаел Бенитес контролираха събитията на терена през целия мач. Холандският нападател на домакините Дирк Каут откри резултата още в 4-тата минута. Джерард центрира от ъглов удар и Фернандо Торес засече топката, която обаче бе избита от Андреас Исаксон, след което попадна в Каут, който вкара за 1:0. В 34-ата минута бившият съотборник на Димитър Бербатов от Тотнъм Роби Кийн вкара първия си гол за Ливърпул след пас на Фернандо Торес и увеличи преднината на “мърсисайдци”. След почивката Ливърпул продължи да доминира и в 76-ата минута Стивън Джерард от близо 25 метра вкара своя гол номер 100 с екипа на Ливърпул, за да направи класическо изражението на резултата. Две минути по-късно Дани Коверманс вкара почетния гол за гостите и оформи крайното 3:1 в този мач.

В другата среща от групата Атлетико Мадрид победи Олимпик Марсилия с 2:1 и затвърди отличните впечатления от играта си от началото на сезона. Още в 4-ата минута Макси Родригес изведе зетя на Марадона Серхио Агуеро, който хладнокръвно откри за 1:0. В 16-ата минута Мамаду Нианг изравни с глава, но в 22-ата минута Раул Гарсия засече центриране от фаул на Марионо Перния за 2:1. До края на срещата “дюшекчиите” продължиха да доминират, но не можаха да зарадват публиката на “Висенте Калдерон” поне с още едно попадение. /БЛИЦ