В Любляна срещата между Словения и Северна Ирландия вървеше към 0:0, когато во последните 6 минути домакините изтръгнаха победата. Първо в 84-ата минута бившият нападател на Литекс Миливое Новакович откри за 1:0, а само 60 секунди по-късно след скоростна контраатака съотборниците му отново ликуваха, но този път в техните прегръдки бе Златан Любиянкич, който оформи и крайното 2:0.

В същото време във Вършава домакините от Полша пречупиха изявения фаворит в групата Чехия с 2:1. В основата на успеха за Дружина Полска бе халфът Якоб Блашчиковски, който асистира за гола на Павел Брожек, а после сам отбеляза за 2:0 в 52-ата минута. В самия край на двубоя нападателят на Айнтрахт Франкфурт Мартин Фенин вкара почетното попадение за чехите в 87-ата минута и оформи крайното 2:1.

Третата среща от тази група очаквано приключи с успех за Словакия с 3:1 като гост на футболното джудже Сан Марино. Головете за гостите бяха дело на Станислав Шестак, Мирослав Кархан и Ян Козак, докато почетното попадение за Сан Марино бе дело на Анди Селва. Защитникът на Словакия Роман Краточвил поучи червен картон през второто полувреме. /БЛИЦ

Резултати от Група 3:
Полша – Чехия 2:1
1:0 Брожек (26), 2:0 Балшчиковкси (52), 2:1 Фенин (87)
Сан Марино – Словакия 1:3
0:1 Шестак (32), 0:2 Козак (39), 1:2 Селва (45), 1:3 Кархан (50)

6. Сан Марино 2 0 0 2 1:5 0

Следващи мачове на 15.10: Чехия - Словения, Словакия - Полша, Северна Ирландия - Сан Марино