Ивелин Попов игра 86 минути за Ростов при равенството 0:0 като гост на Криля Советов. Българинът изведе съотборниците си с капитанската лента и игра добре, но крайният резултат от срещата е разочароващ за тима на Валерий Карпин.

И двата тима завършиха с по 10 човека. Червен картон от Криля Советов получи Владимир Полуяхтов още в 25-ата минута, а в началото на второто полувреме беше изгонен и Данила Ведерников от Ростов.

Ростов е четвърти в класирането с 43 точки, но пропусна да се изравни с третия Краснодар, а в същото време още тази вечер може да бъде изместен от ЦСКА (Москва), ако "армейците" спечелят визитата си на Ахмат. За Криля Советов това е второ поредно равенство. Самарци се намират в зоната на изпадащите, само с точка повече от последния Оренбург.