ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) срази у дома Валенсия с 2:0 в отложен мач от 17-ия кръг на испанската Ла Лига и скъси разликата до лидера Барселона на пет точки. Марко Асенсио (52) и Винисиус Жуниор (54) вкараха головете, но Едер Милитао и носителят на "Златната топка" за 2022 година Карим Бензема се контузиха и бяха заменени принудително, оставайки под въпрос за участие на световното клубно първенство. "Прилепите" завършиха срещата и с човек по-малко, след като Габриел Паулиста пък бе изгонен с директен червен картон заради изключително грубо нарушение срещу Винисиус Жуниор.

"Кралете" имаха инициативата от самото начало и още в 4-ата минута удар на Марко Асенсио бе спасен с вещина от Георги Мамардашвили.

В 28-ата минута Винисиус Жуниор нанесе страхотен удар, който обаче отново бе отразен от Мамардашвили. В 36-ата минута Едер Милитао пък бе заменен принудително и вместо него на терена се появи Дани Карвахал.

Най-интересната ситуация през първата част бе дълбоко в добавеното ѝ време. След центриране от корнер Антонио Рюдигер бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата, но голът му не бе зачетен заради нарушение на Карим Бензема срещу Юнус Муса.

Скоро след почивката в 52-ата минута Марко Асенсио получи топката от Бензема, шутира от границата на наказателното поле към далечния ъгъл и вкара красив гол за 1:0. Две минути след това Бензема записа втората си асистенция, след като пусна към Винисиус Жуниор, който след индивидуален рейд плъзна елегантно топката под плонжа на Мамардашвили за 2:0.

В 56-ата минута Модрич навлезе в наказателното поле и шутира, но Мамардашвили изби и топката се върна към Карим Бензема, който от много изгодна позиция пропусна да реализира трето попадение за домакините. Четири минути след това французинът получи травма и бе заменен от Родриго.

В 72-ата минута Валенсия остана с човек по-малко след безумно влизане на Габриел Паулиста в краката на Винисиус Жуниор. Бразилският централен защитник получи директен червен картон. Две минути по-късно Федерико Валверде стреля силно от границата на наказателното поле, но Мамардашвили отново направи блестящо спасяване, а до края на мача нямаше други голови положения.

След успеха си "кралете" събраха 45 точки в актива си и се доближиха на пет до лидера Барселона. „Прилепите“ са 14-и с 20 пункта.