Рейнджърс стартира с победа в първенството на Шотландия. В сръща от І кръг момчетата на Уолтър Смит надиграха с 1:0 като гости Фолкърк. Двубоят обаче доказа, че "сините" не се намират в добра форма, след като през седмицата отпаднаха от Шампионската лига след загуба с 1:2 от Каунас и равенство 0:0 в първата среща. Стражът на домакините Робърт Олейник бе с основен принос нулевото равенство да се запази през първото полувреме, след като отрачи няколко опасни удара на гостите от Глазгоу. В 54-ата минута Фолкърк дори можеше да открие резултата, но изстрелът на Майкъл Хигдън от бялата точка бе отразен от Алън Макгрегър. 10 минути по-късно Рейнджърс и техните фенове ликуваха. Кайл Лафърти центрира остро и Адриус Величка вкара от близко разстояние, а трите точки отпътуваха за "Айброкс". /БЛИЦ