Севиля победи с 1:0 като гост Алавес и се изкачи начело в класирането на испанската Ла Лига. Единственият гол в двубоя на стадион „Мендисороца“ отбеляза Жордан през първото полувреме.

Севиля имаше изцяло инициативата през първото полувреме и логично стигна до гол. Той падна в 37-ата минута. Жоан Жордан от фаул изпрати топката във вратата на Пачеко, който нямаше как да реагира.

Футболистите на Алавес имаха претенции за дузпа в 65-ата минута за нарушение на Фернандо срещу Алеиш Видал в наказателното поле на Севиля. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и бе преценено, че няма основание да бъде свирена дузпа в полза на домакините.

Севиля пък удари греда в края на мача. Преди последния съдийски сигнал пък футболисти от двата тима се спречкаха и принудиха съдията да раздава жълти картони.

Севиля има с 10 точки в актива си, а Алавес записа първо поражение и е с пет точки на десето място.