Ливърпул спечели с 1:0 при визитата си на Аякс в първи им мач от група D на Шампионската лига. Николас Талиафико си вкара нелеп автогол в 35-ата минута и донесе победата за английския шампион.

Въпреки активното начало и от двата тима първата сериозна опасност за гол дойде едва в 34-ата минута, когато влезлият като резерва Куинси Промес нанесе страхотен удар, но Адриан спаси. Минута по-късно Талиафико направи опит да изчисти топката след центриране отляво и си заби неспасяем автогол за радост на мърсисайдци. В 44-ата минута Душан Тадич имаше възможността да изравни резултата, но ударът му беше блокиран.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Малко след почивката Клаасен пропусна също да изравни, след като топката се удари в гредата. До изключително дискусионна ситуация се стигна в 65-ата минута, когато домакините имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле и поискаха дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията Феликс Брих не посочи бялата точка. До края на мача пропуски за гостите направиха Минамино и Вайналдум.

Аякс – Ливърпул 0:1
0:1 Николас Талиафико (35-автогол)

Аякс: Онана, Мазрауи, Схуурс (84-Хунтелаар), Мартинес, Талиафико, Гравенберх, Клаасен (74-Eкеленкамп), Блинд (84-Траоре), Нерес (74-Лабиад), Кудус (9-Промес), Тадич

Ливърпул: Адриан, Александър-Арнолд, Гомес, Фабиньо, Робъртсън, Вайналдум, Джоунс (46-Хендерсън), Милнър, Мане (60-Минамино), Салах (60-Шакири), Фирмино (59-Жота)

В другия мач от тази група дебютантът Мидтиланд загуби катастрофално от гостуващия Аталанта с 0:4. Божидар Краев бе резерва за датския шампион и влезе на терена в 87-ата минута на мястото на Онийека, когато вече всичко бе ясно. През първата част „бергамаските“ бяха реализирали цели три гола, дело на Дуван Сапата (26), Алехандро Гомес (36) и Луис Муриел (42), а в края Алексей Миранчук (88) оформи крайния резултат след асистенция на Йосип Иличич.

Мидтиланд - Аталанта 0:4
0:1 Дуван Сапата (26), 0:2 Алехандро Гомес (36), 0:3 Луис Муриел (42), 0:4 Алексей Миранчук (88)

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!