ПСЖ детронира европейския клубен първенец Байерн, въпреки че загуби с 0:1 на "Парк де Пренс" в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига. Преди седмица парижани спечелиха с 3:2 гостуването си на "Алианц Арена" в Мюнхен и така с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен се класираха за 1/2-финалите на надпреварата, където очакват Борусия (Дортмунд) или Манчестър Сити.

Домакините създадоха повече голови положения в динамичната първа част и на два пъти дори уцелиха гредите след удари на Неймар, но баварците изчакаха своя миг и поведоха с гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг (40).

Още в третата минута Неймар изведе Килиан Мбапе, който набра скорост и шутира от малък ъгъл и не намери целта. Играта продължи с предпазливи действия до 25-ата минута, а след това гостите започнаха по-често да шутират към противниковата врата. Лерой Сане и Йошуа Кимих обаче не бяха точни.

В 28-ата минута Анхел Ди Мария изведе Килиан Мбапе, който се отскубна и подаде към Неймар, който останал сам срещу Нойер не успя да го преодолее. Четири минути след това страничният съдия вдигна несъществуваща засада на Килиан Мбапе, който се откъсваше сам срещу Мануел Нойер. Секунди по-късно Мануел Нойер спаси удар на оставения непокрит Неймар. В 37-ата минута Анхел Ди Мария центрира от свободен удар и топката бе избита от защитник, но тя попадна право в Неймар, който финтира бранител и отправи техничен удар, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут. Три минути по-късно Неймар отново не успя да реализира, след като бе изведен от Мбапе сам срещу Мануел Нойер и шутира по земя покрай вратаря, но топката се удари в лявата греда.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В ответната атака Байерн поведе и изравни общия резултат от двете срещи, но все още отстъпваше по брой голове на чужд терен. Алфонсо Дейвис центрира отляво, а Мюлер свали топката за Давид Алаба, който отправи удар и Кейлор Навас спаси, но Ерик Максим Чупо-Мотинг успя да стигне до нея и да я прати във вратата за 0:1.

В 43-ата минута Давид Алаба напредна през центъра и отправи много мощен удар, но Кейлор Навас спаси с блестяща изява и изби в корнер. Две минути след това Томас Мюлер изведе Лерой Сане на много добра позиция, но отново Кейлор Навас бе на мястото си и хвана топката.

Неймар бе изпреварен в началото на втората част след пас на Анхел Ди Мария и топката бе изчистена в корнер. Малко по-късно Лерой Сане изведе по чудесен начин Томас Мюлер, който не успя да преодолее Кейлор Навас.

В 79-ата минута Килиан Мбапе бе изведен сам срещу Мануел Нойер и с мощен удар прати топката под гредата, но след сигнал на ВАР бе отсъдена засада и гол нямаше.

Лерой Сане влезе към наказателното поле в 82-ата минута и шутира с левия крак, но неточно. До края на мача Байерн опита щурм към вратата на ПСЖ, но не успя да стигне до така желания втори гол и парижани продължават към полуфиналите.

ПСЖ - БАЙЕРН 0:1
(3:2 в първия мач, общ резултат 3:3 и ПСЖ продължава напред заради повечето голове на чужд терен)
0:1 Ерик Максим Чупо-Мотинг (40)

Съставите
ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 3. Преснел Кимпембе-К, 7. Килиан Мбапе, 8. Леандро Паредес, 10. Неймар, 11. Анхел Ди Мария (88 - 21. Андер Ерера), 15. Данило (59 - 25. Мичел Бакер), 22. Абду Диало, 23. Юлиан Дракслер (73 - 18. Мойс Кийн), 27. Идриса Гей, 31. Колин Дагба
Резерви: 16. Серджио Рико, 70. Янис Сайдани, 4. Тило Керер, 6. Марко Верати, 12. Рафиня, 18. Мойс Кийн, 19. Пабло Сарабия, 21. Андер Ерера, 24. Алесандро Флоренци, 25. Мичел Бакер, 32. Тимоти Пембеле, 39. Кени Нагера
Треньор: Маурицо Почетино

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенджамен Павар, 6. Йозуа Кимих, 10. Лерой Сане, 13. Ерик Чупо-Мотинг (85 - 8. Хави Мартинес), 17. Жером Боатенг, 19. Алфонсо Дейвис (71 - 42. Джамал Мусиала), 21. Лукас Ернандес, 25. Томас Мюлер, 27. Дейвид Алаба, 29. Кингсли Коман
Резерви: 35. Александър Нюбел, 8. Хави Мартинес, 20. Буна Сар, 23. Танги Нианзу, 42. Джамал Мусиала, 44. Йосип Станишич, 49. Максимилян Цайцер
Треньор: Ханс-Дитер Флик